20 věcí, které by měla slyšet každá máma


www.tchibo.cz

 1. Pro vaše dítě jste hrdinkou. Hrdinkou v pravém slova smyslu. Jste ten člověk, který bojuje s drakem, nebojí se daleké cesty a čelí všem potížím. Když vás někdy život semele, jste o to větší hrdinka. Ne naopak.

 2. Všichni se s tím pereme. Každý rodič, v jakékoliv domácnosti. Každý z nás chtěl někdy utéct a všechno hodit za hlavu. Užívejte si to dobré, co vám rodina přináší a až přijdou potíže, pamatujte: časem to odezní.

 3. Humor nezachrání každý problém, ale může zachránit zdravý rozum. Nedovolte, aby sranda zmizela z vašeho života. Smích léčí.


 4. Každý den máte pocit, že jste něco prošvihla. Něco podcenila, nerozhodla správně, nebo jste nebyla dostatečně trpělivá, citlivá, cílevědomá… A možná máte pravdu. Pokud je to potřeba, omluvte se, napravte co jde napravit. Potom to nechte plavat. Zcela vážně – opravdu to prostě nechte plavat. Stalo se.


 5. Bláznovství, vztek, pláč, mazlení, křik, strach, magie, nepořádek, štěstí, i radost. Všechno je to součástí života. A všechno to za to stojí.

 6. Rodina je to nejlepší co máte. Ikdyž není dokonalá. Nečekejte, že někdy bude dokonalá. Prostě nebude.


 7. Na konci veškeré trpělivosti, kdy se zdá, že je vše ztraceno, z popela opět vyrůstá láska a usmiřování. A pak je to zase lepší. Potom znovu a stále dokola. Usmiřování je super.


 8. Nikdy nebudete litovat toho, že máte děti. Tedy s výjimkou těch momentů kdy byste je nejraději zaškrtila…


 9. Rodičovství je jako horolezectví. Před každým vrcholem a překážkou je potřeba kvalitní základní tábor. To je místo, kde si odpočinete, nadechnete se a pokecáte s ostatními horolezci. Bez základního tábora by to nebylo možné.


 10. Nejste v tom sama. Ikdyž se to tak často může zdát, pamatujte na to. Opravdu nejste.


 11. Děti jsou kouzelné a vy si užívejte každý ten magický okamžik. Protože to samé dítě si za pár minut nadělá do textilu.


 12. Vztek a lásku dělí velmi tenká linie. Ve skutečnosti tam vlastně není žádná. Všechno se to míchá dohromady.


 13. Když dáváte dobrý pozor, děti vás naučí jak se hlasitě smát, jak hluboce milovat a jak žít.


 14. Jakékoliv množství dětí, je docela dost dětí…


 15. Hledejte radost. Najdete ji uprosřed práce, nebo v jakékoliv absurdní situaci. S radostí už to tak je. Někdy není vidět na první pohled. Někdy vás překvapí, když jí čekáte nejméně.


 16. Nezvládla jste to a všechno jste udělala špatně? Odpusťte si. Omluvte se dětem a dejte jim správný příklad. Každý udělá chybu. Ukažte svým dětem, jak pokračovat i den po té. Jste jejich vzorem.


 17. Děti jsou komplikované, hrubé, popletené a úžasné. Stejně, jako vy.


 18. Rodičovství vás prověří. Otestuje vaše limity. Může vás zlomit, ale také vás znovu postaví na nohy silnější, než kdykoliv dříve.


 19. Rovnováha je mýtus. Být dobrou mámou není jako chůze po laně. Je to jako tanec. Tak místo rovnováhy hledejte rytmus a věřte si při každém pohybu.


 20. Ano, přijde den, kdy se sama sebe zeptáte, kdy se z vás stal ten organizovaný a schopný člověk. Ano, budete své dítě uklidňovat uprostřed nákupního centra. Budou i dny, kdy dítěti vysvětlíte, že pes není kapesník a záchodové prkénko má být dole. Ano, budete kolem dětí skákat sem a tam, dáte jim lásku a bezpečí. Ano, nikdy ho neopustíte, dokud se vaše dítě samo nevydá vlastním směrem. Je to tak správně. Kouzelné, smutné, o nervy, i láskyplné. Ať už je to ale jakékoliv, stojí to za to.

 


www.tchibo.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *