6 bezkonkurenčních tipů, jak zabavit děti na podzim!

5/5 - (1 vote)

Školní rok začal, a to znamená jediné… blíží se podzimní počasí, které je často nevyzpytatelné. Možná vás už teď trápí otázka, co asi tak budete s dětmi dělat za nepříliš hezkého počasí?! Nemějte strach, že se budete s dětmi nudit doma a oni budou vymýšlet jednu neplechu za druhou. Raději se podívejte na našich 6 skvělých tipů, jak zabavit děti za hezkého i za sychravého počasí. 

Když je venku hezky

Když je venku hezky, není příliš co řešit. Nejlepší je vzít děti ven a užívat si pobyt na čerstvém vzduchu. Děti se vyřádí a všichni budou spokojení. Podzim ale svádí k tomu si pobyt venku trochu zpestřit a nabízí k tomu spoustu možností. Tak se na ně pojďme podívat.

Zábavné procházky 

Procházky nemusí všechny děti zrovna nadchnout, ale co je takhle trochu ozvláštnit a udělat zábavnější?! Podzim je k tomu jako stvořený. Snad každé dítě nadchne, když může skákat do hromady listí a blbnout s kamarády. Vydání přebytečné energie zajištěno. Podzimní vycházky jsou ideální také pro učení. Nejmenší děti mohou trénovat jakou barvu má, který list. Starší děti pak, z jakého stromu, který list je. Výbornou pomůckou pro trénování počítání mohou být například kaštany nebo žaludy. Když už děti počítání nebaví, mohou si vzít kaštany domů a vyrábět z nich zvířátka nebo házet kaštany na daný cíl (například strom) a soutěžit, kdo se trefí víckrát. 

Pouštění draka 

Tradiční podzimní zábava, která se snad nikdy neomrzí. Milují ji jak malí, tak velcí, a to i včetně dospělých. Stačí jen koupit nebo vyrobit draka, počkat na správný vítr a dojít nejlépe někam na kopec. POZOR! Velké nebezpečí, že děti nebudete moct dostat zpátky domů

Domečky pro skřítky nebo landart

O domečcích pro skřítky asi každý už někdy slyšel a ví, o co jde. Pro jistotu ale vysvětlení: Jedná se o stavbu různých domečků a vesniček z přírodnin nejlépe v lese. Děti se při tom skvěle zabaví a rozvíjí svou fantazii.

Landart je oproti domečkům méně známý. Jde o vytváření různých obrázků z přírodnin. Někdy mohou vzniknout opravdu famózní díla, která by se hodila někam na výstavu. Můžete si tak po dokončení svých výtvorů uspořádat prohlídku a každý může představit své veledílo. 

Když je počasí pod psa

Venku je ošklivo, zima, prší… Tady teprve nastává ten pořádný problém, co dělat… Nezoufejte, tady
jsou naše tipy!

Dýně

Halloween se u nás sice příliš neslaví, ale vydlabat si dýni, to je prostě radost. Fantazii se samozřejmě meze nekladou, a navíc pak budete mít doma skvělou výzdobu. Na internetu najdete spoustu skvělých rad a tipů, jak na to, tak neztrácejte čas a hurá do práce. Nejedná se o nic složitého.

Dyne

Deskovky

Deskovky jsou vynikající volbou do upršených dnů. Mohou je hrát malí i velcí, záleží jen na správném výběru. Klasické “člověče” zná každý a může být už trochu ohrané. Existuje, ale spoustu her, které opravdu stojí za to a každý rok vznikají nové a nové. Až by se v tom výběru mohl člověk trochu ztratit. Skvělou možností jsou proto některé knihovny, které dnes půjčují nejen knihy, ale i deskové hry, takže máte skvělou možnost si hru nejdříve vyzkoušet a nemusíte ji hned kupovat.

Výbornou zábavou je také výroba vlastní deskovky. Děti se zabaví nejdříve výrobou a pak i samotným hraním a vy pak máte doma naprostý unikát. Kdo ví, třeba se zrovna vaše hra bude jednou také prodávat 🙂

Kreslení příšerek

Děti si obecně velmi rády kreslí. Vylepšete jim tuto zábavu a udělejte z kreslení hru. Bude vám stačit jen papír, tužka (pastelky, fixy…) a hrací kostka. Nejdříve si určete, jakou část těla budete kreslit jako první. Dejme tomu, že zvolíte například hlavu. Ke každému číslu na kostce si přiřaďte, jaká by ta hlava měla být. Takže například:

  • 1 = malá šišatá 
  • 2 = velký trojúhelník 
  • 3 = jako mrak 
  • 4 = dvě kulaté hlavy 
  • 5 = mini obdélník 
  • 6 = jako hvězda 

Když máme zvoleno, každý si hodí kostkou. Jaké číslo mu padne, takovou hlavu kreslí. Stejným způsobem postupujeme i u dalších částí těla. Vždy nejdříve vymyslete, jaká by daná část těla měla být, hoďte kostkou a kreslete.

Jednoduchá hra, ke které skoro nic nepotřebujete, ale zároveň zabaví děti na dlouhou dobu, a ještě si u ní užijete spoustu legrace. Některé příšerky mohou být totiž opravdu k popukání. 

TIP: Foukací fixy – zábava pro dítě, pohoda pro rodiče

Priserka

TIP: Podívejte se na zajímavé pobyty s dětmi

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru