Často přemýšlíme nad vhodným dárkem pro naše blízké. Zkuste něco méně tradičního. Darujte skvělou společenskou hru Time´s Up! Mindok, která je zárukou zábavy pro celou rodinu i přátelé. Hru, kterou doprovází mnoho smíchu a napínavých scén. Sáhněte po ní a zasmějte se společně.
Než rozbalíte Time´s Up!
Společenská hra Time´s Up! vyšla už v několika verzích. Původní a stále populární Celebrity doplnily Filmy. K dostání je i verze Junior nebo Rodina, které jsou skvělé, pokud se rozhodnete hrát společně s dětmi.
Obal se od pilotní verze zmenšil asi o polovinu, ale je pevný a s přehledným uspořádáním. Směle jej můžete vzít na cesty nebo na párty.
Uvnitř krabičky naleznete 220 kartiček, rozdělených na dvě poloviny. Celkem je zde 440 úkolů. V balení je i časovač ve formě přesýpacích hodin a bloček pro zápis dosažených bodů. Malým nedostatkem je, že chybí psací potřeba a pokud si hru berete poprvé je třeba na to myslet.
Abyste si hru mohli zahrát, potřebujete minimálně 4 hráče. Hraje se ve dvojicích. Hru je možné hrát i v lichém počtu hráčů, pravidla jsou však trošku složitější.
Proč Time´s Up!
Hra je naprosto skvělou zábavou a hodí se i pro situace, kdy přicházíte na večírek, kde se hosté neznají. Dokáže perfektně prolomit ledy, můžete si být jisti, že Time´s Up provází tolik smíchu, až hráčům začnou téct slzy a je třeba hru na chvíli přerušit. Není složitá a na rozdíl od oblíbené hry Activity vás nečeká takové spektrum úkolů.
Není mnoho her, které by byly určené dospělým a znamenaly by tak veselou zábavu jako právě Time´s Up! Kdo jej jednou zkusí, zcela propadne jeho kouzlu. Ačkoliv se od první minuty nepřestanete smát, je to vkusná zábava, co trošku polechtá intelekt.
Jak na Time´s Up!
Dvojice vždy hraje společně a mezi hráči putuje jeden balíček kartiček, který si postupně předávají. Hraje se s dvaceti a více kartičkami.
Kdybychom měli pravidla ilustrovat na příkladu hry Celebrity, zvolíme kartičku se jménem Iveta Bartošová. V prvním kole ji jeden z hráčů musí popsat bez uvedení jména, a to do časového limitu tak, aby druhý z hráčů zpěvačku poznal. Ve druhém kole už musí Ivetu Bartošovou popsat jen jedním slovem a ve třetím kole mu na popis musí stačit pantomima. To vše pod hrozbou nedostatku času a rychle mizícího písku v hodinách. Cílem je samozřejmě popsat a zároveň uhádnout co nejvíce celebrit v jednom časovém limitu.
Body, které dvojice získá se v každém kole zapíší a vítěz je znám až po třetím kole.
Kdy se pustit do hry
Time´s Up! je výborná pro nejrůznější večírky o menším počtu hostů, například okolo deseti osob. Jakmile je na večírku větší počet osob, už se navzájem u hry vyrušují. Time´s Up! se hodí na oslavy narozenin, posezení s přáteli, silvestrovský večírek nebo na večery během dovolené. Výborné je, že spojí dospělé hráče různých věkových kategorií, vůbec nevadí, pokud se u herního stolu sejdou hráči ve věku dvacet let a ve věku šedesát let. Věk není žádnou výhodou ani handicapem.
Drobné mínusy
Zábavu se hře vytknout jistě nedá. Hra má spád a rozhodně se u ní nebudete nudit. Trošku nešťastné je jen rozdělení zadání na kartičkách, kdy na jedné straně kartičky se nacházejí dvě jména oddělená žlutou a modrou barvou. Jakmile se kartičky při hře zamíchají, často se stává, že hráč přečte jinou barvu. Zároveň během jedné hry už odhalíte jména ze druhé poloviny kartiček a část jmen si zapamatujete. Vhodnější by bylo mít vždy samostatnou kartičku i na úkor většího balení.
Zároveň je třeba dávat pozor na ty kartičky, které už byly ve hře a dávat je průběžně stranou. Pokud budete častěji hrát se stejnou skupinou osob, zadání už pro vás bude snadné. Je škoda, že není možné dokoupit rozšiřující verzi kartiček.
Posledním drobným nedostatkem je zvolená forma časomíry. Byl by vhodnější digitální odpočet s akustickou signalizací, jelikož v zápalu hry je problém tiché přesýpací hodiny sledovat. Tento problém ale mohou nahradit stopky na mobilním telefonu.

Přes zmíněné drobné nedostatky je Time´s Up! opravdu výbornou zábavou a skvělým nápadem na silvestrovskou nebo jinou párty.