6 venkovních aktivit, které budou vaše děti milovat

Rate this post

Pravidelný pohyb by měl být u dětí nedílnou součástí jejich života, přispívá k jejich zdravému rozvoji, kvalitnímu spánku a v neposlední řadě je prevencí mnoha civilizačních chorob, jako je například cukrovka, kterou bohužel každý rok onemocní dost dětí. Někdy je dost těžké děti dostat od počítače nebo televizoru, nalákejte je na různé venkovní aktivity, které je budou bavit, budou se u nich hýbat a ještě se něčemu přiučí. A zde je příklad některých z nich:

GEOCACHING

Tuto aktivitu děti milují, nese prvky dobrodružství, moment překvapení i radost z nalezené věci. Tato činnost představuje něco na pomezí sportu a turistiky, spočívá v hledání schránky prostřednictvím souřadnic GPS a někdy i malou nápovědou. Při této činnosti je od každého něco, baví se celá rodina a děti mají dostatek zdravého pohybu.

ZIMNÍ WORKOUT

Jedná se o jakoukoli zimní aktivitu, kterou s dětmi podniknete venku, ať je to běhání, skákání, výskoky do výšky, dřepy, cvičte s nimi a uvidíte, že je to spousta pohybu i legrace pro celou rodinu. Můžete provozovat i doma na zahradě, potom je pro děti zábavné i romantické přichystat  na závěr malý piknik, teplý čaj v termosce a zdravé sendviče přijdou vyhládlým malým neposedům k chuti.

KUŽELKY Z LEDU

Děti potřebují nějak zaujmout činností, která se jim líbí, vyrobte jim kuželky z ledu, do plastových láhví napusťte při chladnějším počasí vodu, nechte jí zmrznout a můžete začít hrát kuželky, bude spousta legrace a pohyb pro děti zaručen, pro vítěze turnaje bude nachystána sladká odměna.

LESNÍ DOMEČKY PRO SKŘÍTKY

Děti milují pohádkové bytosti, vezměte je na výlet do lesa a vyprávějte jim o záhadných dobrých skřítcích, kteří se starají o les i lesní zvířátka a postavte s dětmi domečky pro tyto lesní bytosti, můžete využít vykotlaného stromu nebo velkou díru v kořenech, kam s dětmi nanosíte větvičky, kamínky a vystelete mechem. A až půjdete na stejná místa s dětmi příště, vložte jim nepozorovaně do domečku malou pozornost jako dárek od skřítků, budou nadšeny. Můžete jim také při procházce poutavou formou povídat o stromech v lese, zvěři i ptáčcích, aby byl i prvek vzdělávací.

HOD ŠISKOU

Skvělou zábavou pro děti je také hod šiškou, nasbírejte si větší šišky, zavěste dětem košík, do kterého se budou strefovat. Aby byla i nějaká motivace, na vítěze by vždy měla čekat malá odměna.

ZIMNÍ SPORTY

Pokud jsou pro to ty správné sněhové podmínky, vyrazte s dětmi dělat to, co je baví, ať už je to bobování, sáňkování nebo lyžování, dostatek pohybu zaručen a je zajištěna zábava pro celou rodinu, můžete s nimi také postavit sněhuláka nebo se koulovat, důležité je, aby se děti bavily, fantazii rodičů se meze nekladou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru