Archaeologist – Jurassic Life

Rate this post

Dinosauři. Všude. Na polici. Ve skříni. Na záchodě. V televizi. V krabici s hračkama. V koupelně. A teď už i v tabletu. Pokud máte doma taky Dino-maniaka, zkuste tuhle hru pro mobily a tablety s Androidem, iPhone a iPad.

úvodní obrazovka
úvodní obrazovka

O co jde?

V aplikaci je možné hned z úvodní obrazovky jít dvěma směry – archeolog, nebo skládání puzzle s dinosauřími potvorami. Ťuknutím na kost dostanete do ruky krumpáč a úkolem je vykopávat jednotlivé díly kostry různých dinosaurů. Když máte všechny kosti, dáváte je dohromady tak, jak patří. Po jejich složení se odemyká další lokace na mapce a další kostry k vykopání. Stiskem tlačítka puzzle v úvodní obrazovce se dostanete do výběru mnoha dinosaurů (zdarma pár, za peníze hromada). Když si hráč nějakého vybere, poskládá ho z jednotlivých dílků a odměnou jsou informace o dinosaurovi. Čeština chybí, takže čtení jen pro někoho. Interaktivní je i pozadí – ťuknutím vybuchuje sopka, praská vejce, z mraků létají blesky… Dinosaura je možné i vybarvovat jako omalovánky. Mimo klasických „pastelek“ je na výběr i guma, uložení obrázku, ale i funkce, která zabraňuje přetahování. Ta je u nás moc oblíbená, protože prckovi pomáhá vymalovat dinosaura přesněji. Aplikace jako taková je povedená, náš syn se k ní občas vrací, nicméně jsou to jiné hračky, u kterých tráví víc času.

Jak to celé vypadá?

Grafika je dětská, ale moc povedená. Všechno se plynule pohybuje, aplikace je příjemně ozvučená. Dinosaurů dostatek a skládačky složité tak akorát. Příjemná drobnost je i jakési rodičovské menu aplikace. Aby se dítě nedostalo do nastavení a míst, kde by mohlo napáchat škodu, je vždy nutné na tlačítku prst chvíli držet, až pak se posunete dál. Starší to samozřejmě prokouknou, ale pro mláďata je to funkční.

Stučný souhrn

platforma: iOS, Anadroid (mobily, i tablety)

stabilita aplikace: 10/10 (testováno na iPhone 5S, iPad 2)

zábavnost: 7/10

studio: MagisterApp

jazyky: Angličtina, Němčina, Francouzština, Italština, Japonština, Ruština, Španělština

velikost pro stažení: cca 25 MB

zabaví: cca 30 minut

určeno pro: kluky i holky, ve věku od 3 do 6 let

cena (leden 2015): Google Play – zdarma (komplet obsah 41 Kč)  AppStore – zdarma (komplet obsah 2.99 Eur – cca 80 Kč)

CELKOVÝ VERDIKT 7/10

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru