Lego Creator

Rate this post

Od dinosaurů se pomalu náš Tomášek přesouvá k Legu. Duplo ho nějak nenadchlo, ale o to víc se mu líbí „dospělácké“ Lego, řady Creator. Sice podle návodu ještě nic nevyrobí, ale i tak se u nás stává Lego každodenní zábavou.

krabice zepředu
krabice zepředu
krabice zezadu
krabice zezadu – co jde vytvořit

O co jde?

Lego je už totální klasika, takže asi není nutné vysvětlovat základní principy fungování této stavebnice. Řada Creator je od ostatních odlišná tím, že z každé krabice, lze podle přiložených návodů vytvořit tři různé hračky. Buď různá zvířátka, nebo auta, vrtulníky, čtyřkolky, ale i různé domky, stavby, letadla, tahače a další „modely“. Tomášek je aktuálně blázen do všech zvířat, která lze ze stavebnice poskládat, takže každý den rozebíráme štíra, abychom mohli složit draka. draka pak musíme rozebrat, aby šel složit had. Psa rozebíráme, aby šlo poskládat kočku s myší a orel zase slouží jako zásobárna náhradních dílů pro štíra a veverku (nebo co to je za potvoru). A když je všechno hotové, jede se druhé kolo.

kočka s myší
kočka s myší

Co je v krabici

hromada kostiček a manuál. Většinou jsou v krabici manuály dva a je v nich obrázkově po jednotlivých krocích znázorněno, jak lze z malých součástek poskládat „umělecké dílo“. Řada Creator je ale dál rozdělená podle velikosti skládačky. Najít tak můžete menší krabičky (orel), ale i větší a složitější (červený drak, kočka s myší, atd.). Tomu samozřejmě odpovídají i ceny….

drak
drak Červeňák

Zabaví?

Neskutečně. I pro děti, kterým ještě nebyly čtyři roky obrovská zábava. Musíte ale počítat s tím, že když bude váš malý potomek chtít postavit cokoliv z manuálu, sám to nezvládne. Doporučený věk je totiž sedm let. Důvodem je náročnost stavebnice na logiku i motoriku a riziko spolknutí, nebo vdechnutí prťavých kostiček. V tom směru je přístupnější řada Duplo, kde jsou větší dílky. Ovšem protože z Dupla nejde udělat (tohohle) draka, je u nás rozhodnuto. Zatím se nám daří kostičky udržet v těch krabicích, do kterých patří. Až se to jednou smíchá a kluk bude chtít štíra, asi to se mnou šmejkne o zem 🙂

parta Lego zvířat
parta Lego zvířat
štír
štír a jeho bulvy

Stručný souhrn

  • zpracování: 10/10
  • zábavnost: 10/10
  • výrobce: Lego group
  • určeno: pro kluky, i pro holky
  • nepořádek: solidní, ale snadno se uklidí
  • zabaví: velmi, velmi, ale vážně velmi dlouho a opakovaně
  • vhodné od sedmi let. S dozorem a pomocí stavíme ve třech a půl roku, bez potíží.
  • cena  (leden 2015): podle velikosti skládačky, od 300 Kč do několika tisíc Kč
  • zakoupit lze na internetu, i v běžných obchodech

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru