recenze: SCRATCH Memo Dino pexeso

Rate this post

Pexeso se u nás nikdy moc neujalo. Vždy šlo o zábavu na pár minut a snad nikdy jsme nedohráli hru až do konce. Díky Tomáškově  dlouhotrvající závislosti na dinosaurech, jsme dali poslední šanci dřevěnému pexesu Scratch Memo Dino.

SCRATCH Memo Dino - víko krabice

O co jde?

Jde o klasické pexeso. Pokud jste tuto stolní hru nějakým zázrakem minuli, pravidla jsou následující:

Na stůl se náhodně rozmístí vajíčka obrázky dolů. Hráč otočí dvě z nich. Když najde dvě stejná vajíčka, nechává si je a hledá dál. Hráči se střídají. Kdo nalezne nejvíce stejných dinosaurů, ten vyhrává bludišťáka. Tedy obrazně.

SCRATCH Memo Dino - vajíčka

Hru může hrát až 6 hráčů. Vystačíte si ale i ve dvou. Balení neobsahuje žádné malé dílky, které by se daly vdechnout, nebo spolknout. Proto je pexeso vhodné i pro malé děti. Hraním se procvičuje paměť a soustředění.

SCRATCH Memo Dino

Zpracování

Pexeso je vyrobené velmi pečlivě. Krabici, ve tvaru dinosauřího vejce využíváme pro uskladnění všech dílků. Je velká cca 25cm. Malých dinosaurů uvnitř najdete celkem 32 (16 párů). Lze je poskládat do pole 8×4, nebo jakkoliv jinak. Vajíčka jsou dřevěná, lepená z více vrstev. Díky tomu, se při výrobě vysycháním materiálu nekroutí a drží tvar.

SCRATCH Memo Dino - detail

Kresby dinosaurů jsou vydařené. Nepůsobí nijak zubatě, ani strašidelně. Najdete tu klasické pravěké potvory, jako je Tyranosaurus, Stegosaurus, Brachiosaurus, nebo Pterodaktyl. Pro osvěžení je v pexesu i několik dílků s pračlověkem.

Zabaví?

Určitě ano. Doporučujeme ale dětem, které už získaly cit pro pravidla a pro hru samotnou. Synovi je 4,5 roku a troufnu si říct, že před půl rokem by o pexeso neměl vůbec zájem. Teď u něj ale trávíme dost času a vracíme se k němu. Proto doporučujeme 🙂

SCRATCH Memo Dino - navrženo v Belgii

Stručný souhrn

  • zpracování: 10/10
  • zábavnost: 7/10
  • výrobce: Scratch
  • 32 dílků v balení (16 párů dinosaurů)
  • určeno: klukům, i děvčatům
  • nepořádek: průměrný
  • zabaví:  20-30 minut
  • vhodné pro děti od 2 let. Reálně od 3-4 let
  • cena  (listopad 2015): 639 Kč (zakoupeno na www.feedo.cz – bez problémů)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru