dřevěné vláčky LILLABO

5/5 - (1 vote)

Naše oblíbená hračka pro každý volný čas. Dřevěné koleje s vláčkem skládáme skoro pravidelně. Možná trochu proto, že junior si s vyhraje sám a my si můžeme dát kafe.


celkové foto (převzato z IKEA.cz)
celkové foto (převzato z IKEA.cz)

O co jde?

Asi nikoho nepřekvapí, že jde o skládání kolejí. Na těch se pak prohání dřevěná vlaková souprava jak o život a bourá do dinosaurů, kteří mu skáčou do cesty. Díky snadné manipulaci si může vaše dítko jednotlivé kousky pohodlně skládat k sobě a trénovat se v představivosti, motorice, i logice. U nás skládání probíhá tak, že synátor sestaví většinu kolejí a my jen upravujeme poslední dílky, aby na sebe nějak navazovaly. (Aktuální úprava – teď už si s kolejemi vyhraje úplně sám, přeci jen je už o něco starší)

detail mostu
detail mostu

Co je v krabici

V základním balení Ikea, najdete 20 jednotlivých dílků (celkem 3 metry kolejí). Vláček má černou lokomotivu a tři barevné vagóny. Jednotlivé díly u sebe drží díky magnetům. To je důvod, proč se náš raubíř občas rozčílí. Někdy mu chvilku trvá než zjistí, že je potřeba vagónek otočit, aby se magnety spojily.

Koleje jsou dřevěné, s plastovými spojnicemi. Skládají se velmi snadno, navíc na trhu je mnoho výrobců, kteří vyrábějí obdobné hračky a lze je kombinovat. Jeden z vláčků nám díky tomu neprojede tunelem. Ikea nabízí mnoho variant, jak soupravu rozšířit o další vláčky, tunely, výhybky, mosty a nádraží. Se základem vytvoříte klasickou dráhu, ve tvaru osmičky, včetně jednoho mostu. Poskládat ji ale můžete pokaždé jinak.

Zabaví?

Jde spíš o klučičí zábavu. Pokud máte doma malého kutila jako my, pak se nemusíte bát, že by si s vláčkem nehrál. Hračka je vhodná i pro malé děti, pokud jim pomůžete se skládáním. Pro uklizení si připravte nějakou krabici / bednu, protože do původního obalu už koleje nikdy nenaskládáte.

detail mašinky
detail mašinky

Stručný souhrn

  • zpracování: 9/10 (jediná slabina jsou plastové spojky kolejí)
  • zábavnost: 9/10
  • výrobce: Ikea
  • určeno: spíš pro kluky, ale může zabavit i děvčata
  • nepořádek: při doplnění dalšími dílky jde přímo o bordel
  • zabaví: cca 60 minut
  • s pomocí použitelné cca od dvou let dítěte
  • cena základní sestavy (prosinec 2014): 249 Kč

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru