Podzim hraje všemi barvami: Pojďte si ho zpestřit s naším seznamem aktivit

Rate this post

Slunce zatím krásně svítí a hřeje, na zemi už se ale objevují zbarvené listy. Podzim začíná. Toto období nabízí mnoho zábavy a aktivit, které můžete společně podniknout. Zde jsem dala dohromady seznam úkolů, které musíte během podzimu s dítětem vyzkoušet:

Uvařit si šípkový čaj

Šípky jsou plné vitamínu C, proto nejenže může být sběr i samotná příprava milou společnou aktivitou, navíc tím prospějete svému tělu.

Vydlabat dýně všech možných emocí

Vydlabaná dýně je, tedy alespoň u nás, základem podzimu a můžete se u ní pěkně vyřádit. Nepořádek je ale nedílnou součástí.

Výlet za sběrem ovoce

Není nad jablka nasbíraná přímo ze stromu. Nevíte kde je v Praze  možné ovoce natrhat? Koukněte se na web www.naovoce.cz  nebo přímo na jejich aplikaci Na ovoce. Nejenže najdete již zmíněné jabloně, ale i mnoho zajímavých plodů, které běžně nesbíráte jako je třeba Dřín.

Houbařit

Houby neodmyslitelně k podzimu patří a když se to podaří, tak vedle rozzářených očiček při nalezení jakékoliv houby budete mít na doma i lahodnou odměnu.

Skotačit v kaluži

Peppa pig nám to říká jasně, není zábavnější aktivity než je skákání v kalužích a podzim je na to ideální období. Tak nasaďte pláštěnky, nepromokavé kalhoty a pořádné gumáky a jde se na to!

Hry v listí

Listy tuto dobu jen září a zem je jich plná. Tak toho můžeme využít a vytvoří si hromadu z listí. Do něj pak nechme děti skákat i se snad válet, pohazovat do vzduchu. Zkrátka nechat se unášet tou pestrostí barev a tvarů.

Uvařte spolu dýňovou polévku

Potřebujete dýni, vývar, trochu smetany, sůl a pepř a vynikající pokrm je na světě. Navíc s malým milým pomocníkem to může být příjemný čas, který velmi ocení.

Podzimní procházka za krásami podzim

Vyražte ven a užívejte si krásy podzimu. Nechte děti ať sbírají vše, co najdou (samozřejmě ne úplně vše, ale chápete mě, ne?), povídejte si o všech úlovcích a třeba z nich i něco vyrobte.

Zoo plná kaštanových zvířat

Kaštanů je během podzimu vždy plný byt a je to skvělé. Kaštany jsou totiž úžasný tvořivý materiál. Tak co takhle letos postavit celou zoo. Jen špejle se musí koupit.

Uvařte kouzelný lektvar

Během vašich podzimních procházek nejspíš nashromáždíte spoustu drobností, které se se budou pro tento bod na našem podzimním seznamu hodit. K tomu nějaké nádoby, voda, potravinářské barvivo i třeba pár třpytek a může se čarovat. Jen doporučuji využít posledních teplých dnů nebo raději umístit celé čarodějnické doupě do koupelny.

Čarodějnický rej

Nevím jak vaše děti, ale ty moje milují kostýmy. A závěr října přesně takový den ideální pro kostýmy nabízí . Koukněte se na internet na  zajímavé akce s čarodějnickým programem nebo si jen vytvořte netradiční odpoledne doma. Děti si to užijí.

Zapal svíčku pro ty, kteří už s námi nejsou

Hned po Čarodějnicích jsou na řadě dušičky, den kdy vzpomínáme na ty, co už tady s námi nejsou. A není hezké tento zvyk předat i našim dětem a zavzpomínat?

Čtení s podzimní tématikou

Neznám hezčí “čtecí” období než je podzim, navíc v dnešní době se vydává tolik hezký knih či zajímavých aktivit, co pasují do podzimu. Mohu doporučit Podzim ze série Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc od Rotraut Susanne Bernerové či z nakladatelství Svojtka milou knížku s názvem Přichází podzim – Kdo se schovává v lese? Velmi zajímavá je kniha Rok v lese a pro Kouzelnou tužku minikniha s názvem Podzim. Pro dlouhé podzimní večery je naší srdcovkou Zpomal a pozoruj od Rachel Williams. Nádherné čtení!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru