Vítejte ve svém novém domě

5/5 - (1 vote)

Chcete se aspoň na chvíli stát architekty? Pak si jistě užijete tuto hru, ve které bude vaším úkolem vystavět co nejlepší čtvrť. Jedná se o velmi jednoduchou hru, ve které na základě karet do svého bloku zapisujete čísla, tak abyste dosáhli, co nejlepších výsledků. Jestliže má být vaše čtvrť ta nejlepší, musíte zvolit dobrou taktiku!

Pro koho je hra určená?

Architektem se v této hře může podle pravidel stát každý, kdo má deset a více let. Co se týče věkové hranice, pak záleží také na zdatnosti hráče. Pokud se jedná o dítě, které je zvyklé hrát hry a má dobré logické myšlení, pak můžete zkusit tuto hru i trochu dříve, ale pokud nechcete, aby vaše dítě vždy prohrálo, pak je lepší počkat, protože u této hry je potřeba hodně přemýšlet, abyste dosáhli, co nejlepších výsledků. Bavit bude zejména ty hráče, kteří mají rádi klidnější hry, u kterých se přemýšlí.

Vítejte ve svém novém domě

Co se skrývá v krabici?

V krabici najdete plánek vaší čtvrti, do kterého budete zaznamenávat čísla a dva druhy karet. Jedním z nich jsou projekty, díky kterým můžete dostat body navíc, když je splníte a druhá sada karet je podstatou celé hry, neboť podle nich se bude řídit výstavba vaší čtvrti. Vzhledem k tomu, že se jedná o značení do svých vlastních plánů města, pak hru můžete hrát v libovolném počtu hráčů a je úplně jedno, jestli si zahrajete sám anebo vás bude u stolu třeba dvanáct, hru si užijete v jakémkoliv případě.

Jdeme se stát architekty

Každý hráč dostane prázdný plán města, odhalí se projekty a vytvoří se tři hromádky karet. Podle toho, jaké karty vám padnou, budete svou čtvrť budovat. Podstatné je dát svým domům ta správná čísla a také je rozdělit do bloků tak, aby vám při závěrečném bodování přinesly co nejvíce bodů. Můžete si vybrat, zda necháte postavit dům s bazénem, parkem anebo raději vybudujete plot? Vše je ve vašich rukách. Vezměte tužku, otočte kartu a přemýšlejte, který krok bude pro nás nejvýhodnější.

Vítejte ve svém novém domě

Chvíle zábavy

Výhodou je, že tato hra netrvá moc dlouho, takže můžete během večera stihnout i několik her za sebou. Navíc je velmi jednoduchá, a tak netrvá dlouho vysvětlit pravidla hry hráčům, kteří ji neznají, neboť je potřeba jen vědět, která karta, respektive symbol na kartě, co představuje.

V případě, že venku začalo pršet anebo se nudíte a chtěli byste najít nějakou zábavu, pak je hra Vítejte ve svém vysněném domě ideální volbou.

Video recenze

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru