Udělejte pro děti zábavnou zahradu

5/5 - (1 vote)

Mít zahradu u domu je obrovská výhoda, obzvláště když máte děti. Mohou se tak přirozeně seznámit s okolním světem, zkoumat jej a pobývat venku na čerstvém vzduchu. Vytvořte na zahradě svým dětem „magický svět“, kde děti budou prožívat radost, spojení s přírodou a rozvíjet své dovednosti.

Vysaďte rostliny pro rozvoj smyslového vnímání

Než začnete rostliny sázet na zahradu, tak si ověřte, zda-li jsou bezpečné a nejsou jedovaté. Vyzkoušejte statné rostliny s velkými listy, na které mohou děti bez obav sahat, zkoumat je a které jim budou příjemné na dotek (takovou vhodnou rostlinou může být slunečnice). Skvěle mohou posloužit také bylinky jako je šalvěj, heřmánek, máta nebo levandule – krásně voní a vaše děti je mohou otrhávat donekonečna. Malé děti si zajisté oblíbí sedmikrásky. Můžou je trhat, hrát si s nimi a nebo si z nich vyrobit prstýnek. Sedmikrásky patří mezi trvalky, takže budou váš trávník zdobit každý rok.

Bez pískoviště ani ránu

Pokud už vaše dítě neochutnává všechno na co na narazí, tak je vhodná doba pořídit na zahradu pískoviště. Samozřejmě nesmí chybět ani hračky, které zajistí dětem zábavu. Od formiček až po nákladní auta a bagry. Pískoviště můžete koupit hotové nebo si ho postavit svépomocí.

Podle toho, jak velký prostor máte k dispozici, vytvořte jámu, její dno vyplňte dlaždicemi, prkny a cihlami a pokryjte geotextilií. Poté umístěte písek. Je vhodné vytvořit na pískovišti vyvýšené okraje, aby písek zůstával jen tam a nerozšiřoval se dále po zahradě. Zajistit, aby bylo čím ho přikrýt v případě deště. Kašovitá hmota by dětem zajisté nevadila. Pokud máte na zahradě dostatek prostoru, můžete pro děti vytvořit pískoviště s drobnými kamínky.

Houpačku pro lepší náladu

Pokud máte na zahradě strom s dobře vychýlenou silnou větví, tak se přímo vybízí k umístění houpačky. Další činnost, kterou děti milují. Nebudeme si nic nalhávat, i dospělí se někdy rádi zhoupnou na houpačce. Pro malé děti obstarejte houpačku, která je pro ně vhodná a bezpečná. Starší děti si vystačí s dřevěným sedátkem připevněným na lanech. Nezapomeňte ji bezpečně připevnit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru