Inspirace na výzdobu pro letní zahradní party

5/5 - (3 votes)

Chystáte se připravit pro své děti a jejich kamarády oslavu na zahradě? Příprava nemusí být nijak složitá. Bude vám stačit jednoduché občerstvení, pití a šikovné ruce.

Děti milují zdobení místa pro jejich oslavu. Ať už se jedná o obývací pokoj, zahradu nebo jejich pokoj. V dnešní době si můžete spoustu různých druhů ozdob koupit v papírnictví nebo v e-shopu. Dříve však takové možnosti nebyly a využívaly se ručně vyráběné ozdoby. Ukažte dětem, že výroba vlastnoručních dekorací může být zábavná a originální. Navíc dětem zajistíte zábavu na celé odpoledne.

Sovičky na provázku

Co budete potřebovat na výrobu?

  • provázek
  • lepidlo
  • barevné papíry
  • nůžky
  • děrovačku nebo kolíčky na prádlo

Jak postupovat při výrobě?

  1. Obkreslete jednotlivé části na papír. Každou část můžete obkreslit na jinou barvu papíru – alespoň budou sovičky hezky barevné.
  2. Nůžkami vystřihněte jednotlivé části těla. Děrovačkou vytvořte otvory, kterými protáhnete provázek. Pokud nemáte děrovačku, použijte kolíčky na prádlo.
  3. Jednotlivé části přilepte na tělo, připevněte na provázek a oslava může začít.

Co rozvíjíte u dětí při těchto činnostech?

Jemnou motoriku si procvičí při práci s papírem a lepidle a také s nůžkami. Při těchto činnostech se děti učí také trpělivosti a lepšímu soustředění. Barevné sovičky můžete využít i jinak než jako girladnu. Ve zmenšené podobě můžete vyrobit pozvánku na oslavu, ozdobu na stůl nebo použít jako jmenovky.

DIY domácí aktivity pro děti

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru