Geocaching, co to vlastně je a pro koho je vhodný

5/5 - (2 votes)

Co to je geocaching?

Víte, co je geocaching? Přesto, že je tu s námi už celkem dlouhou dobu, je mezi námi mnoho těch, kteří vůbec netuší, o co se jedná. Je to něco mezi sportem, turistikou, hrou a vše je navíc spojeno s moderními technologiemi.

Pro koho je geocaching?

A pro koho je tedy vhodný? Odpověď je jasná. Je vhodný naprosto pro každého. Má to jen jeden háček, je tu taková podmínka, abyste se mohli začít geocachingu věnovat. Musíte mít telefon s vhodnou aplikací a připojením na internet, nebo postačí mobil s aplikací i bez internetového připojení, ale budete muset mít doma počítač, ať už stolní, nebo notebook s internetem. Bez toho to prostě nepůjde.

Nejste už třeba staří?

Říkáte si, že už na to nemáte věk? Omyl! Pokud se poperete s počítačem, mobilem a internetem, tak všechno ostatní už je hračka. Že už špatně chodíte? Ani to opravdu není problém, prostě si vyberete takové cíle, kde nemusíte zdolávat žádný náročný terén, dokonce se nabízí i spousta keší s tak lehkým terénem, že by je měl zvládnout i vozíčkář.

Máte kočárek. Není to problém?

Máte malé děti? Nepůjde to? Kdepak! Jsou keše v terénech, kde se dá dojet i kočárkem a hned jak děti z kočárku odrostou, budou samy nadšené z hledání pokladů.

Geocaching je opravdu pro všechny!

Je samozřejmě jasné, že snížená pohyblivost je trochu svazující a výběr vhodných kešek bude menší, ale i tak, není třeba ihned tuto příležitost ke zdravému pobytu na čerstvém vzduchu zatratit. Takže opravdu věřte, že geocaching je tu pro všechny a pojďme se podívat, co vlastně obnáší, co to je za bláznivou hru.

Co je to za bláznivou hru?

Jedná se o hru celosvětovou, centrum je v Americe a jako první je třeba založit si profil na oficiálních stránkách geocachingu. Podstatou je hledání skrytých krabiček, tak zvaných keší, většinou nějakým způsobem zamaskovaných, aby nepadly do rukou neoprávněným osobám. Mají zadané své souřadnice a podle nich je vlastně budete hledat. U některých budete muset souřadnice třeba ještě vyluštit, abyste věděli, kde je ten váš poklad ukrytý.

Co to je keška?

Taková keška obsahuje zápisník, tak zvaný logboook, což je jediná věc, která tam opravdu musí být. Do tohoto logbooku zapíšete váš nick, neboli přezdívku, pod kterou hru hrajete. Dále tam může být tužka, drobnosti pro děti, u kterých je takové pravidlo slušnosti, když si beru nějakou drobnost, jinou vkládám, mohou tam být cwg, to jsou dřevěná kolečka s logem hráče. Nebo tak zvaní cestovatelé. To jsou buď geocoiny nebo travelbugy. Smyslem a podstatou těchto předmětů se nyní nebudeme zabývat, potřebujeme se přece jen tak lehce seznámit s podstatou geocachingu a nebudeme si zatěžovat hlavu podrobnostmi.

Teď už jen ten počítač

Takže nyní už víme, že je to opravdu pro každého, víme, co budeme hledat, zbývá už jen rada, jak se to vlastně dělá. Pokud jste kamarádi s moderními technologiemi, jste možná už v obraze a není nutné vám něco dalšího vysvětlovat. Prostě jsme naťukli vaši zvědavost a dál si už poradíte. Ale jsou tu i lidé, kteří se zatím s prostředím internetu moc neskamarádili, což je škoda, protože i oni by mohli trochu protáhnout svá těla někde třeba v lesích, nebo na procházce při návštěvě lázní. Takže vy, kteří si stále nevěříte, poproste vaše děti, nebo vnoučata, ať vám pomohou osobně, třeba s obstaráním patřičné aplikace, nebo přihlášením do hry. To už bohužel je mimo naše možnosti.

Procamping.cz eshop vás příjemně překvapí i cenami!
Prohlédnout nabídku na procamping.cz

Žeňte děti do přírody!

Geocaching ukrývá ještě jeden nepopiratelný fenomén. Je to nenásilná forma, kterou můžete zvednout své děti od počítače a strávit s nimi nějaký čas v přírodě. A protože geocaching je spojený i se světem virtuálním, tak po návratu domů mohou děti keše zalogovat. Protože zatím jste zapsáni jen v tom papírovém logbooku, který se nacházel přímo v kešce, ale je potřebné svůj nález zaznamenat i na oficiálních stránkách.

Je to jednoduché, je to zábavné a hravé a je to opravdu pro všechny!

Věřte, že se vám to může nyní zdát složité, ale opravdu není. Mezi kačery, tak si totiž čeští hráči geocachingu mezi sebou říkají, je spousta mladých rodin s dětmi, lidí, kteří chodí o holi, nebo starších důchodců. A přitom všechny pojí láska k přírodě, přirozenému pohybu v mezích vlastních možností a také touha po nějakém malém dobrodružství.

Podívejte se na další zajímavé tipy na hry a aplikace

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru