Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

5/5 - (2 votes)

Asi nejtypičtější pozoruhodností Rožnova pod Radhoštěm je muzeum v přírodě. Po naší vlasti jich sice naleznete více, ale vydat se právě do Rožnova se vyplatí.

Kde hledat skanzen Rožnov pod Radhoštěm?

Protože muzeum nabízí několik prohlídkových tras, je celý areál situován za městským centrem. Poblíž pokladen bylo vybudováno parkoviště, nicméně zaparkovat můžete i na veřejném parkovišti u náměstí, které nabízí parkovacích míst více. Výhodou městského parkoviště může být také přítomnost veřejných toalet, za jejichž použití neplatíte žádný poplatek, i přesto jsou ve velmi dobrém stavu.

Vstupné do skanzenu Rožnov pod Radhoštěm

Odvíjí se od toho, kolik prohlídkových tras, nebo případně kterou chcete absolvovat. Pokud si nechcete nechat ujít žádnou z nich, pak se vyplatí pořídit si kombinovanou vstupenku za necelých 300 Kč pro dospělou osobu. Na některé trasy můžete vyrazit pouze s průvodcem, okruh Dřevěné městečko nabízí možnost vyrazit samostatně dle vaší libosti.

Obecně se vstupné jedné trasy pohybuje mezi 120-160 Kč pro dospělé, děti, senioři, studenti a držitelé průkazů ZTP mohou využít snížené vstupné.

Dřevěné městečko: Proč právě sem?

Jak již bylo zmíněno, můžete se sem vydat bez průvodce, takže kolik času zde strávíte, je čistě na vás. Dřevěné městečko nabízí pohled do obydlí chudých i bohatých, expozici o tradičním zpracování dřeva, během roku se zde koná mnoho kulturních akcí. V sezóně si pak můžete prohlédnout a zakoupit tradiční řemeslné výrobky, třeba drátované šperky či dřevěné pomocníky do kuchyně. Nechybí ani něco dobrého na zub-zkusíte perníčky, nebo dáte přednost pohankovým křupkám?

Dále zjistíte, jak dříve vypadal pohřební vůz a pokud to není nic pro vás, navštivte kostel, který se neustále opravuje a na jehož opravu můžete přispět i vy. V areálu je možno fotit, ale pouze pro soukromou potřebu.

Kam dál?

Jestli fandíte výšlapům do kopce, můžete od skanzenu pokračovat na Jurkovičovu rozhlednu. A až se vrátíte, můžete si jí vždy připomenout vstupenkou, která svým tvarem rozhlednu připomíná.

Unikátem je také expozice ledových soch, celoročně přístupných. Vstup najdete kousek od skanzenu směrem na náměstí. Pokud sem vyrazíte v létě, zapůjčí vám vybavení pro pobyt ve velmi nízkých teplotách. Jen pamatujte na své zdraví-pro tělo by mohl být šok přejít ze třicetistupňového horka do teplot pod nulou.

A svůj pobyt můžete zakončit v jedné z mnoha kaváren na náměstí, lze najít velmi útulné kavárny s velmi příjemnými cenami.

Pokud chcete vyrazit někam dál. Podívejte se do kategorie tipy na výlet.

Kontaktní informace

Email: muzeum@nmvp.cz

Telefon: +420 571 757 111

Oficiální stránky: www.nmvp.cz

TIP na výlet:

Zábavně naučný park Mirákulum v Milovících

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru