Anglicky? Bez problémů od dětství!

5/5 - (3 votes)

Kdy začít s angličtinou, případně s jiným cizím jazykem? Rodiče tápou, odborníci mají jasno. Není třeba čekat vůbec, anglicky se mohou děti učit už od narození, což je teorie, která kopíruje situaci v bilingvní rodině. Čím dříve se batole setká s nemateřským jazykem, tím lépe. Podle posledních výzkumů totiž dokáží i batolata z obrazu v televizi poznat, že se nejedná o jejich rodný jazyk. Právě výzkumy podporují výuku nehledě na to, zda děti mluví, píší nebo myslí v konkrétním jazyce. Jak v rámci této teorie děti učit?

JSfan vyuka anglictiny

Sotva mluví, přesto se učí

Hlavním argumentem odpůrců učení batolat nebo nejmenších dětí je neschopnost se dorozumět mateřštinou. Podle vědců neznamená, že děti, které ještě nemluví, nemohou absorbovat nové znalosti, které zúročí v pozdějších měsících nebo letech. Dospělí mluví mateřským jazykem na novorozence od jejich narození, samotné děti se rozmlouvají ale až okolo druhého až čtvrtého roku života. Z počátku je proto nutné k výuce angličtiny přistupovat jako při výchově v bilingvních rodinách, střídavě hovořit mateřštinou nebo cizím jazykem při běžných každodenních činnostech, jako je koupání, příprava jídla či převlékání a přebalování.

Předškolní kurzy jako vítaná možnost

Každý rodič neovládá cizí jazyk natolik dokonale, aby mohl vést se svým dítětem bilingvní konverzaci. Ani v takových situacích není nic ztraceno, protože se předškoláci ve věku od 4 let mohou účastnit jazykových kurzů angličtiny pro nejmenší, které se vyučují podle metody Wattsenglish. Tato jedinečná forma je naprosto přirozená a hravá, lektoři mluví zásadně pouze anglicky a výuka je s pomocí písniček, říkanek, obrazových karet, ale i tance nebo pohybových her. Děti tak nemají v žádném případě pocit, že jsou nucené se něčemu novému učit, vše probíhá zcela přirozeně.

JSfan vyuka anglictiny

Krok za krokem ve výuce

Předškolní věk je z mnoha ohledů klíčový, protože děti nasávají vědomosti, a nejen jazykové, jako houby. Důležité je pokračovat ve výuce a neustále opakovat získané znalosti i v domácím prostředí. Pro tyto účely slouží nejen unikátní studijní materiály, jako je učebnice WOW!, ale také edukativní videa na přístupném online portálu MyWow! Prohlubovat znalosti lze také pomocí offline aplikace nebo YouTube kanálu s videi se Stevem a vránou Maggie, kteří jsou průvodci celým jazykovým kurzem, i výukových materiálů, které jsou dětem a jejich rodičům k dispozici.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru