Tuby Safari Ltd.

5/5 - (3 votes)

Hledáte na našem trhu figurky zvířat, která by splňovala určitá kritéria kvality? Aby ovce skutečně připomínala ovci a ne pouze podivně tvarovaný kus plastu? Současně ale nechcete platit za každou figurku moc peněz? Tuby Safari Ltd. jsou skvělý kompromis.

Tuby-Safari-Ltd

Specifika Safari Ltd. tuby

V praktické krabičce-tubě najdete obvykle 12 figurek, která jsou zaměřena na různé téma. Velikosti jednotlivých figurek je zhruba 4 až 7,5 cm. Většina figurek nezapře své živé i neživé předlohy. Samozřejmě najdou se i výjimky, ale není jich mnoho. Praktické je, že každá figurka má ze spodní části napsán název. Je sice v anglickém jazyce, ale i tak se mi to zdá užitečné. Nemusíme přeci znát vše a přeložit název zvířete už není nic složitého.

Safari Ltd.

Skvělé je množství témat, které tuby nabízí. Od domácích zvířat po zvířata z Austrálie, Safari, Pralesa či Jihoamerická zvířata. A nezaměřují se pouze na ně. Pokud vaše dítě obdivuje dinosaury nebo se touží stát kosmonautem či doktorem, i tady si přijde na své. Tuby mohou být skvělou pomůckou při výuce historie či zeměpisu, kdy nabízí sady na téma Egypt, Osadníci z Jamestownu, Antický Řím, Betlém, Stavby světa a mnoho dalších.

Tuby u nás doma

První tubu jsme pořídili s orgány v rámci našeho domácího „smyslohraní“ a byla jsem velice mile překvapena kvalitou figurek. Trochu jsem myslím předběhla, protože ve 2 letech zájem o lidské tělo není tak velký, ale neodradilo mě to postupně nakoupit řadu tub se zvířaty a ty mají velký úspěch. Starší dcera díky nim zná nejen zvířata jako slon, žirafa či nosorožec, ale oblíbila si agamu límcovou, ptakopyska nebo tasmánského čerta a to jsou ji pouhé 3 roky.

Aktuálně máme tyto tuby:

Oceán
Hmyz
Práci
Farma
Arktida
Zvířata Jižní Afriky Země protinožců Dinosauři
Lidské orgány

Většina těchto sad je skutečně povedená. Jediná, která mě zklamala, je Farma a žirafa z kompletu Zvířata z Jižní Afriky není úplně nejpovedenější. Jinak ale myslím, že za tu cenu jsou Safari Ltd. Toobs moc pěkné.

Tuby Oceán Ltd.

Tipy na aktivity se zvířátky

První tip je nechat to čistě na dětech. Děti si zvířata osahají, napodobují jejich zvuky, staví pro mě stavby z kostech či cokoli, co je napadne. My můžeme jen pozorovat či po svém využít volnou chvilku. Vždyť není potřeba mít nad vším kontrolu.

Hledání “bratříčků a sestřiček” v knížce

Moje oblíbená společná aktivita je hledání zvířátek v knížce. Děvčátka dostanou figurku a mají za úkol postavit ji na její “dvojče”.Stačí figurky a knížka se zvířátky a o zábavu je postaráno.

Plastelína, sliz či kinetický písek jdou s figurkami skvěle dohromady

Takové vysvobozování figurek ze slizu, hledání v písku nebo obtisky figurek v plastelíně dětem nějakou chvilku zaberou a vy si zatím můžete udělat to, co potřebujete. Hlavně děti to baví. Jen hry s těmito materiály nejsou úplně “čisté” a u mladší holčičku si zatím netroufám nechat ji samostatně si hrát. Ale u starší jsem přesně nastavila pravidla i místo a funguje to skvěle. V každém případě pak následuje sprcha.

Dejte figurky na chvilku k ledu

Toto je ideální aktivita na léto. Figurky zamrazte s vodou (samostatně či dohromady) a potom nechte děti, aby je za pomoci vody a dětského nářadí vysvobozovali. Funguje to skvěle.

Jaké vydávají zvuky?

Vezměte plátěný pytlík a dejte do nich zvířata, u kterých víme jaké zvuky vydávají. Následně nechte dítě losovat si zvíře a napodobovat jeho zvuky. U nás se z toho stala oblíbená rodinná hra, kdy se postupně všichni střídáme a nenapodobujeme pouze zvuky, ale i pohyby. Například, když si vytáhneme tučňáka, tak musíme napodobit jeho chůzi, u žirafy se natahujeme, jak je v našich možnostech. Fantazii se meze nekladou.

Možností se jistě najde daleko více. Snažila jsem se o sepsání několika aktivit, které jsou u nás oblíbené. Budete-li mít nějaké další tipy, budu za ně moc ráda.

Závěrem

Tuby Safari Ltd. nabízí skutečně velké množství aktivit, které děti nejen zabaví a příjemně si s nimi pohrají, ale také si rozšíří obzory a naučí se toho mnoho ze světa zvířat a nejen z něj. Doporučuji.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru