Příběhy pro holky, které se nebojí být výjimečné

5/5 - (3 votes)

Jedna z nejhezčích knih, co mi v poslední době padla do rukou, jsou Příběhy pro holky, které se nebojí být výjimečné. Pojďme si ji zlehka představit a říct si, proč ji musíte pořídit i do vaší knihovny.

O čem kniha vypráví?

S knihami o významných ženách se teď roztrhl pytel a upřímně to kvituji. Považuji za důležité připomínat si silné osobnosti, které pohnuly se světem ať už jde o ženy či muže. Navíc předat je skrz dětskou knížku je kouzelné. Tato kniha je navíc unikátní v tom, že nevypráví příběh pouze osobností, které většina z nás zná, ale zaměřuje se i na ty méně známé, přesto ne méně významné. Znáte například Anne Sullivanovou, díky které hluchoslepá Helen Kellerová zjistila, jak komunikovat se světem? Nebo Mírábáí, indickou básnířku, pěvkyni a světici? Či Florence Nightingaleovou, průkopnici moderního ošetřovatelství? Ne? Tato kniha vám jejich příběhy přinese na stříbrném podnose.

 Příběhy pro holky, které se nebojí být výjimečné

Samozřejmě musíme brát v potaz to, že jde o dětskou knihu, která se snaží vykreslovat všechny ženy v tom nejlepším světle a předat to nejlepší z nich. Ale byli to stále jen lidé, lepší či horší (v případě Matky Terezy i dost horší). Ale i toto zjištění může být skvělý impuls pro nastudování jejich životů více do detailu.

Jak je kniha rozčleněna?

Tato inspirativní kniha přináší příběhy 50 žen, které dokázali změnit svět, jak jej známe dnes. Každá žena má pro sebe v knize vyčleněnou dvojstranu, kde je vyprávěn její příběh od dětství, výzev, které provázely celý její života až k jejímu úspěchu a jeho dopadech. Kniha má bohaté ilustrace, jež povznášejí celý příběh ještě dál a oslavují sílu žen ve všech jejích podobách.

Kniha je rozdělena do pěti kategorií po 10 osobnostech. Jsou to – Odvaha stát v čele, Tvořivá síla imaginace, Dar léčit a pomáhat potřebným, Vítězství vědy a rozumu a Naděje neumírá.

Kdo stojí za vznikem knihy?

Za vznikem knihy stojí kaliforská autorka Katherine Halliganová, jež má na svém kontě více jak 100 dětských knih. Za bohaté a krásné ilustrování vděčíme Sarah Walshové.

 Příběhy pro holky, které se nebojí být výjimečné

Závěrem…

Oceňuji knihy, po kterých můžete sáhnout v jakémkoli věku a stejně vám dokáží mnohé přinést. Toto je jedna z nich. Vřele doporučuji pro všechny holky i kluky, co chtějí poznávat svět.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru