Lego Duplo vláček deluxe (10508)

Rate this post

Mezi svátky jsme absolvovali návštěvu malého kámoše Honzíka, který dostal od Ježíška Lego Duplo mašinku…. (No spíš teda jeho táta, ale to jen mezi náma…)

Duplo deluxe track system

O co jde?

V podstatě jde o první elektrický vláček, takže určeno tatínkům, kteří občas pustí svoje dítě trochu blíž, ale jen tak blízko, aby nic nerozebralo. Pochopitelně v zájmu zachování bezpečí dítěte. Mohlo by přece vdechnout, nebo spolknout půl lokomotivy, že…. Jde o krásnou stavebnici z řady Duplo, takže můžete vesele kombinovat s jakoukoliv stavebnicí této řady. Pro neznalé, jde o řadu Lego, kde jsou kostičky větší, aby se lépe skládaly do sebe a aby byla pro mrňata složitější jejich konzumace. Stavebnice má obrovské možnosti co do počtu variant, jak můžete koleje a vše kolem poskládat.

Co je v krabici

Celkem 134 dílků (včetně vlaku) a tři figurky. Vláček je poháněný třemi tužkovými bateriemi (AA), které nejsou (ani za tuhle cenu) součástí krabice. K vláčku  je v balení čerpací stanice a funkční jeřáb.  Při rozjíždění a zastavení vláček vydává zvuky a při jízdě houká. Bublavý zvuk se ozve i při zasunutí tankovací pistole. V krabici je i jedno autíčko, kytky, semafor, kusy ovoce, drážní domek a další nástavby na vagóny a tvoření všeho možného. Lokomotiva, vagóny i autíčko, jde přestavět jak se vám bude líbit, protože pevnou část tvoří jenom „podvozek“.  Pokud máte to štěstí, že vám po bytě běhá vícero dětí, počítejte s tím, že bude třeba dokoupit druhou mašinku. U téhle stavebnice je ale super, že se dá dokupovat a dokupovat…

Duplo jeřáb

Zabaví?

Spolehlivě, jen pozor, ať se k hračce dostane taky vaše dítě. Pokud chcete vašeho nezbedu (nebo nezbeďandu) zasvětit do lega a vláčků, je tohle ideální kombinace. Určitě bych nekupoval menší sadu, než je právě tahle. Pak vás totiž bude čekat dokupování kolejí, výhybek, mostů, tunelů, kytek, ovoce, a dalších důležitých věcí, které jak brzy zjistíte, jsou vyloženě nutné…. Teda pro prcka samozřejmě…..

Stručný souhrn

  • zpracování: 10/10
  • zábavnost: 10/10
  • výrobce: Lego group
  • určeno: pro kluky, i pro holky
  • nepořádek: solidní, ale snadno se uklidí
  • zabaví: opravdu dlouho, snadno dvě hodiny a víc
  • vhodné pro děti mezi dvěma až peti lety (udává výrobce a je to pravda)
  • cena  (leden 2015): cca 2.500 Kč – asi jediné lehké mínus
  • zakoupit lze na internetu, i v běžných obchodech

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru