RC Roboryba

5/5 - (2 votes)

Máte doma akvárko? a máte v něm vodu? (koho napadl Izer a jeho „Policejní akademie“, ať zvedne ruku) A máte v něm Roborybu? Ne? Tak to honem napravte! Tenhle terminátor mezi rybí populací vyniká ve všech směrech…..

roboryba
roboryba

O co jde?

Jde o robotickou rybu na baterie. Aktivuje se vhozením do vody a pak následuje zírání do akvárka. Roboryba se prodává v několika variantách. Nejběžnější je ryba, která plave jak ji napadne. Protože ale moc nápaditá není, plave z rohu do rohu. Případně jen v tom jednom rohu, hubou proti sklu. Rybu, co plave sama, můžete koupit samostatně, nebo s dalšími doplňky. Když se vybije, je nutné koupit nové baterie (v balení jsou většinou i náhradní). Bohužel se vybije celkem rychle a její „krmení“ tak může vyjít celkem draho. Jenže Tomajdovi Ježíšek přinesl jinou parádu – Roborybu RC – tedy na dálkové ovládání. Rozdíly jsou zásadní hlavně dva. Směr pohybu ovládáte vy a baterie v rybě se nabíjí přímo z ovladače, který funguje i jako stojánek. Ovladač je na tužkové baterie, takže znovu lze vyměnit za dobíjecí. Krmení vyřešeno, plavání v rohu akvária částečně taky.

rc-robo-ryba

Co je v krabici

v sadě RC Roboryby je dálkové ovládání, roboryba, náhradní ocasní ploutev (pro akrobatické kousky, ovšem funguje úplně stejně jako stadardní ploutev), a celé je to balené v plastovém akváriu. Zpracování je celkově solidní. Akvárko má přední rohy zkosené, aby ryby nebloumaly pořád na stejném místě.

roborybí akvárium

Zabaví?

Jde o hračku pro děti (a tatínky) které mají vztah k přírodě, nebo robotům. Tím pádem výrobce zabil dvě mouchy jednou ranou a Roboryba slaví doma úspěch. Roboptákovinku lze buď ovládat ručně – poslouchá docela dobře, ale je třeba jí brát jako hračku, nebo ji lze zapnout ve třech režimech na „automat“. Podle mě se mění jenom rychlost toho, jak mele hubou proti sklu. Automatické plavání nás nenadchlo… Akvárium v balení jako nouze postačí, ovšem u nás se robotická potvůrka ujala hlavně při koupání. Sice teď mrňous tráví ve vaně o půl hodiny delší dobu, ale na koupání se těší a není potřeba ho nijak přemlouvat, nebo mu vyhrožovat, aby se šel už laskavě umejt, protože je hodně hodin a venku je už bubu (tma). Mě a tchána navíc láká myšlenka vhodit robomazlíčka mezi normální rybičky do opravdového akvária, nicméně po každodení bublinkové lázni s Tomáškem máme trochu strach o jejich zdraví….

Stručný souhrn

 • zpracování: 8/10
 • zábavnost: 7/10
 • výrobce: Sparkys
 • určeno: pro kluky, i pro holky
 • nepořádek: žádný, jen trochu mokro
 • zabaví: cca půl hodinky
 • vhodné pro děti od tří let
 • cena  (leden 2015):  899 Kč (samostatná roboryba cca 200 – 300 Kč)
 • Ježíšek zakoupil v prodejně Datart – Novodvorská

2 názory na “RC Roboryba”

  1. hrajsisemnou.cz

   U roboryby jde vyštelovat, jak moc se má potápět. S tím souvisí i to, jestli plave rovně. Když se potápí moc, lze vyjmout závaží, když málo, lze opět vložit. Závažíčko má v sobě roboryba ukryté ve dvířkách, která kryjí baterii.

   změna váhy roboryby

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru