Fidget Spinner a proč ho (ne)potřebujete

5/5 - (1 vote)

Asi vás neminulo šílenství kolem téhle drobné hračky. Jestli nějaký ten Spinner nemáte doma, určitě ho má soused, kolega, kamarád, spolužák vašeho dítěte, nebo váš manžel „na tajňáka“. Takže co to je ten Fidget Spinner, nebo jak se té ptákovině vlastně říká?

Kde se vzal, tu se vzal

Původ lze dohledat až ke jménu Catherine Hettinger. V trochu jiné podobě ho vymyslela zhruba před dvaceti lety. Původně jako pomůcku při léčbě poruch soustředění a dalších podobných onemocnění. V roce 2005 ale neměla 400 dolarů na prodloužení patentu. Díky tomu ho dnes vyrábí úplně všude a autorství nikdo neřeší.

Spinnery se staly perfektním zdrojem příjmů pro výrobce. Daly ale šanci na výdělek i novodobým Youtuberům, kteří se snaží o všemožné triky a zábavná videa. Nutno říct, že těch opravdu dobrých triků je jako šafránu. Co taky vymýšlet s takovou (s prominutím) blbinou že.

Fidget Spinner v akci

Proč byste ho měli mít

Nemá žádné praktické využití. U spinnerů se ani nikdy neprokázalo, že pomáhá při jakékoliv léčbě. Naopak, pár lidí si na něm vytvořilo slušnou závislost. Jsou i případy, kdy zvědavé děti nastrkaly prsty do otvorů a pak je nemohly vytáhnout. Na druhou stranu je fajn, když nevíte „co s rukama“, potřebujete se soustředit a nebo se prostě nudíte. Spinnery se dají koupit zhruba od 100 Kč do 200 Kč. Existují různé tvary, barvy, i materiály. Díky šílentsví, které kolem nich panuje, často nejsou skladem. Ty hezčí si prodavačky nechávají jako „podpulťáky„. Co Spinnery umí? Otáčet se. Jinak nic. Ale nekupte to za ty prachy, když je to tak cool!


1 názor na “Fidget Spinner a proč ho (ne)potřebujete”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru