Game On – výstava her

Rate this post

Letos do Prahy dorazila kultovní výstava videoher a herních zařízení. Hned z kraje vám prozradíme, že je prodloužená do konce března (2018) a expozice v průběhu výstavy prošla rozšířením.

Co tu najdete

Videohry. Všude samé videohry. Expozice je rozdělená na českou tvorbu a světové videohry. Protože opravdu dobrých českých her je jako šafránu, v rychlosti projdete krátkou ukázku hry Polda, Bulanci, Mafie a pár dalších. Jako příjemné zpestření, je k vidění například kulomet ze hry Mafia v měřítku 1:1, nebo lampa, která je vyrobená z revolveru.

Další dvě podlaží jsou řazená od nejstarších her, po nejmladší. Řazení podle stáří berte trochu s nadsázkou. Pokaždé to úplně nevyšlo. Hned z kraje expozice je k vidění herní legendární automat hry Pong. Pro jeho vzácnost je to jeden z mála, na kterém si nezahrajete. Nadšenci na první pohled poznají klasické stroje z dob herní minulosti. Mezi ně patři Atari, Didaktik a mnoho dalších zařízení. Případně nejrůznější druhy konzole Sega, Nintendo, Playstation, X-Box a další. Nechybí ale i čistě automatová zábava a všechny hry si můžete zahrát. Na konci výstavy vás čeká i virtuální realita, která je aktuálně nejsledovanější platformou moderního hraní.

Stojí to za ty peníze?

Jak pro koho. Děti staré hry příliš neocení. Hráči, kteří mají level kolem třicítky, budou nadšeni. Výstava je jako výlet časem do herní minulosti. Jen málo zařízení mělo nějaké technické potíže. Možná jsme našli jeden rozbitý ovladač, jinak bylo vše funkční. Junior byl odměněn kresbou tygra na obličej – zdarma v rámci vstupného. Pokud byste na výstavu chtěli vyrazit s úmyslem nákupu nějakého herního suvenýru, pak vás čeká zklamání. Prakticky nic výjimečného tu nenajdete. Jen pár přívěšků a drobností, s cenou vysoko nad reálnou hodnotou. A když jsme u peněz – cena vstupného je vysoká. O víkendu jsme platili 390 Kč za dospělého a 290kč za dítě. Když si k tomu přičtete parkovné, jedno kafe a jednu limonádu, jsme kolem 1.000 Kč za výlet, který trvá cca 2-3 hodiny. A to jsme nechali mámu doma. Ale čert to vem, dnešní odpoledne bylo vážně super!

Co se nám líbilo

Co mohlo být lepší

  • Mnoho her k vyzkoušení

  • Nostalgie na každém kroku
  • Atmosféra
  • Hry byly funkční, nerozbité
  • Mnoho exponátů
  • K dispozici šatna
  • Příjemný personál

  • Cena vstupného

  • Některé hry chybí v nabídce
  • Slabé občerstvení

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru