Matějská pouť 2015

Rate this post

Na Pražském výstavišti jsme řádili na Matějské pouti. Kdo to nestihl, napište si do kalendáře tu letošní. To zase bude jízda 🙂

Matějská pouť 2015
Matějská pouť 2015 – smrťák

O co jde?

Pokud někdo opravdu netušíte, jde o největší pouť v ČR, která se koná jednou do roka a startuje „na Matěje“. Klasika – kolotoče, houpačky, střelnice, perníková srdce, pivo, klobásy, langoše, cukrová vata, žaludek naruby, ale i fronty a prázdná peněženka.

Matějská pouť 2015
Matějská pouť 2015 – Breakdance

Naše první opravdová pouť

Sice jsme už nějaké malé poutě prošli, ale protože Tomášek je posera, nikdy na nic nevlezl. Na druhou stranu mu v létě budou čtyři roky, tak jsme se rozhodli vyrazit na Pražské Výstaviště a podívat se po „X“ letech na Matějskou.

Matějská pouť 2015
Matějská pouť 2015 – fronta u vstupu

Před vchodem fronta až za roh (všední den cca 14:00), Nedivíme se, protože jsme trefili snad doteď jediný den, kdy bylo krásně. Navíc hlavní vchod je uzavřený a lidi musí menším. Vstupné 25 Kč dospělý. Za syna jsme vstupné neplatili. Hned za vchodem nějaká sladkost cca 50 Kč.

Tomáška zaujaly nafukovací balóny, ve kterých běhají odváznější děti: „jak se tam dostal táto??“

Matějská pouť 2015
Matějská pouť 2015 – koule ve vodě
Matějská pouť 2015
Matějská pouť 2015 – vydýchaný vzduch za 3…2…1…

Autodrom to rozsekl

Po několika přemlouvacích akcích, aby si Tomášek vyzkoušel alespoň labutě, jsem to vzdal. Jenže jako na každé pouti, ani tady nechybí „autodrom“. Po vyzkoušení autíček a zjištění že ho nesežerou, byla okamžitě návštěvnost kolotočů nečekaná. Autodrom celkem 4x (40 Kč za autíčko = 160 Kč) kolotoč s drakem (2x 40 Kč = 80 Kč – jedna jízda zdarma, trefili jsme koš), střelnice (spousta ran vedle a cena útěchy = 100 Kč), toalety (2x 10 Kč), létající sloni (2x 40 Kč = 80 Kč), malá „horská dráha“ (2x 40 Kč = 80 Kč), dětský autíčkový vláček (50 Kč), věž s volným pádem z 90-ti metrů (tatínek 100 Kč). Do toho nějaký langoš a hranolky s pitím a 1000 Kč je v pohodě pryč. To jsme nebyli na těch opravdu drahých atrakcích a vozil se hlavě Tomášek s tátou (se mnou) a nepočítám parkovné u hokejové haly cca za 150 Kč.

Kudy tudy….

Pouť je už tradičně na „Výstavišti Holešovice“ v Praze 7. Pohodlně se tam dostanete jak MHD, tak autem.

Parkovat lze přímo před areálem, nebo u hokejového stadionu.

Matějská pouť 2015
Matějská pouť 2015 – dům smíchu

Stručný souhrn

 • zábavnost: 10/10
 • místo: Praha Holešovice
 • určeno: pro kluky, i pro holky
 • atrakce: horské dráhy, dům smíchu i hrůzy, autodromy, Boostery, věž s volným pádem, řetízkový kolotoč malý, velký i obří 50m vysoký, střelnice, losy štěstí, poníci i velcí koně a mnoho dalšího pro mrňata i adrenalinové šílenosti.
 • kočárek nezapomeňte doma
 • ceny atrakcí: 40 – 200 Kč
 • výlet na 2 – 4 hodiny
 • toalety – ano, 10 Kč jednotná cena
 • občerstvení – párky v rohlíku, langoše, klobásy, hranolky, sladkosti atd atd
 • vstupné – 25 Kč, malé děti zdarma
 • otevřeno každý den, mimo pondělí
 • Při hezkém počasí o víkendu, čekejte opravdu hodně lidí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru