Není to dlouho, co jsme začali řešit, že venku začíná být teplo a prcek nemá žádné odstrkovadlo, kolo, nebo něco podobného. Snad na každé variantě se nám něco nelíbilo. Úplnou náhodou jsme v jednom nákupním centru našli dnes recenzovanou kolobrndu.

My Free Scooter C1

My Free Scooter C1

Kvalita zpracování

Koloběžka na první pohled vybočuje z řady. Vpředu jsou totiž umístěná dvě kolečka místo jednoho. Díky tomu je mimořádně stabilní. Navíc ji při zaparkování není nutné o nic opírat – stojí sama.

Kolečka jsou velká a pogumovaná. Co nás zaujalo, bylo krásně vyřešené zatáčení. Intuitivním nakloněním řídítek, se kolečka natočí směrem, kterým chcete jet. Pro malé děti, jako je to naše, je koloběžka vybavená aretačním tlačítkem. Tím lze zatáčení zablokovat a kolečka zůstanou rovně.

aretace zatáčení

aretace zatáčení – černé tlačítko uprostřed (dinosauři jsou tuning našeho dítka)

koloběžka má nízko uložené těžiště a je tak v kombinaci se dvěma kolečky vpředu velice stabilní. Pro bezpečnou jízdu může dítě přibržďovat sešlápnutím brzdového “pedálu” nad zadním kolečkem.

brzda jako u bežných koloběžek

brzda jako u bežných koloběžek

Díky nastavitelným řídítkům bude koloběžka “růst” s vaším dítětem. Ideální je pro děti do metru výšky a od tří let. Nosnost závoďáku je rovných 50 Kg. Teleskopická řídítka lze nastavit povolením kovové spony a vysunutím horní části. Pro cestování autem můžete řídítka stisknutím tlačítka od koloběžky oddělit.

výškově nastavitelná řídítka

výškově nastavitelná řídítka

S větrem o závod

Na koloběžce se s trochou cviku dá jezdit opravdu rychle. Proto doporučujeme používat helmu a chrániče loktů a kolen. Brzda je sice fajn, ale když to vaše dítě rozpálí z kopce, nebude moc platná. Vždy je potřeba dávat pozor, kam prtě zrovna uhání.

Globber C1 templar v akci

Globber C1 templar v akci

Globber C1 krabice

Globber C1 krabice

Naší koloběžku jsme zakoupili v prodejně Decathlon, za 1.299 Kč a existuje i v růžové, dívčí variantě. Síť prodejen Decathlon uvádí u koloběžky v názvu “Templar modrá” místo “Globber”

odkaz na prodejce můžete navštívit přímo ZDE

Klady a zápory:

+ nastavitelná řídítka

+ velká pogumovaná kolečka

+ nízká hmotnost

+ stabilita

+ vynikající zatáčení s aretací

– vysoká rychlost může být nebezpečná

– koloběžka a zatáčení vyžadují trochu cviku a trpělivost rodičů