Dinopark Harfa: netradiční ZOO

5/5 - (1 vote)

Protože dinosauři jsou u nás jako doma, byli jsme loni v nejbližším Dinoparku několikrát měsíčně, ne-li týdně. Park je opět otevřený a navíc s několika novinkami. Hned při první návštěvě jsme investovali do rodinné vstupenky na celou letošní sezónu….

Dinopark - vstupní brána
Dinopark – vstupní brána

Dinoparky v ČR

Dinopark samozřejmě není pouze v pražském obchodním centru „Galerie Harfa“. Po České republice je jich celkem 5, plus dva na Slovensku (a jeden ve Španělsku).  Každý je dost odlišný, podle toho, kam ho provozovatel umístil. osobně jsme mimo Prahy navštívili Dinopark v Liberci a Plzni. Zbývající dva v Ostravě a Vyškově zatím ne.

pohybliví Tyranosauři
pohybliví Tyranosauři

Asi nejvíc se nám líbil park v Plzni. Ten je umístěný přímo v místní ZOO, která je mimochodem velmi hezká. Naopak v Liberci je Dinopark uvnitř obchodního centra a působí tmavě. Navíc jsou křičící zvířata v uzavřeném prostoru mnohem děsivější a syn se místy bál.

Park v OC Harfa v Praze, je umístěný na střeše obchodního centra. Mnohem lepší volba, než uvnitř. V obchodním centru je umístěný pouze Dino-shop a 4D kino. V něm je promítán krátký film o životě mořských dinosaurů. Trvá cca 8 minut. Film je ve 3D, lehce se uvnitř chvěje podlaha a občas foukne „vítr“. Jako první kino v životě našeho dítka jsme to nezvládli a v půlce filmu zbaběle prchli.

Dinopark harfa
Dinopark harfa

Dinosauří roboti

Modely dinosaurů jsou cca z poloviny pohybliví. Zbytek jich je statických. Najdete zde výběr všech známých druhů, od Stegosaurů, Tyranosaura, Brachiosaura, Apatosaura, Spinosaura, Alosaura, nebo Iguanodona a dalších. Pokud vám jejich jména nic neříkají, nezoufejte. U každého z nich je tabulka se jménem a krátkým popisem.

Dinopark na Harfě je pro letošní sezonu (2015) lehce upravený. Přibyl opeřený Terizinosaurus. Něco mezi teropodem a ptákem. Je statický a z reproduktoru vychází poměrně nepříjemný vysoký zvuk. Terizinosaurus je velmi povedený a měří cca 5 metrů.

Stegosaurus a v pozadí Terizinosaurus
Stegosaurus a v pozadí Terizinosaurus

Provozní neduhy přehlédnete

Moc nespoléhejte na místní občerstvení, nebo toalety. V Dinoparku totiž toalety vůbec nejsou k dispozici. Pokud budete s dítětem nuceni vykonat potřebu, toalety jsou nedaleko, v obchodním centru. Stánek s občerstvením je u východu, ovšem berte ho jako nouzové bistro s limonádou, u místního pískoviště. V parku je budka, kde vaše dítko můžete obdařit dinosauřím tetováním. Pak stánek s kopečkovou zmrzlinou a stánek s kuličkovou zmrzlinou. Otevřené jsou ale dost nevypočítatelně. Největší šanci budete mít v letních měsících o víkendech. Jinak jsou většinou prázdné.

Podobně jsou na tom i makety dinosaurů. Většinou jsou zapnuté a v provozu, ale stane se, že tu a tam je některý ještěr vypnutý. Těžko soudit, jestli jde o technické potíže, nebo kvalitu personálu.

Spinosaurus
Spinosaurus

Dětské atrakce

V parcích kromě dinosaurů naleznete i další atrakce. Jde o prolézačky na motivy ještěrů a jejich koster, nebo dinosauří vejce. Na Harfě je k dispozici velké zastřešené pískoviště, ve kterém leží zakopaná kostra dinosaura. Děti lopatami a hráběmi zjišťují, jaké monstrum je pod povrchem a písek létá vzduchem.

4D kino a dino-shop
4D kino a dino-shop

V parku je k dispozici malé muzeum s otočným vesmírem. V dino-shopu uvnitř obchodního centra můžete dítkům koupit malé (a celkem drahé) ještěry, trička, nebo kšiltovky. Pokud se na Harfě zastavíte, vytiskněte si slevový kupon na slevu 10% v dino-shopu. Platná je pouze pro pražskou Harfu, do 31.10.2015. Tiskněte ZDE.

pohyblivá houpadla
pohyblivá houpadla

Stručný souhrn

 • dinosauři: 8/10
 • prostředí: 8/10
 • místo: Praha – OC Galerie Harfa (a další 4 v ČR)
 • určeno: pro kluky, i pro holky
 • prolézačky, dětské kino, mini muzeum, dino-houpadla atd.
 • vstupné 150 Kč dospělý, 100 Kč děti od tří let, rodinný vstup 2+2 400 Kč
 • výlet cca na hodinu
 • toalety – pouze mimo areál Dinoparku
 • občerstvení – limo, pivo, zmrzlina, hranolky atd
 • otevřeno od dubna do listopadu, v době od 9:00 do 18:00
 • k dispozici obchůdek se suvenýry
 • www.dinopark.cz

Srovnání českých Dinoparků

Podívejte se na nejlepší dinoparky v čr

podívejte se na naše video přímo z Dinoparku!

[codepeople-post-map]

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru