jak chutná Hamánek?

Rate this post

Děkujeme www.prodeti.cz za zaslání testovacího balíčku produktů Hamánek! Některé jsme vyzkoušeli na našem dítěti, jiné jsme rozdali a občas jsme sami ochutnali. Jak si v našem testu vedly výrobky pro výživu našich dětí?

Hamánek svačinka
Hamánek svačinka

Ovocné přesnídávky

K vyzkoušení jsme mimo jiné dostali ovocnou přesnídávku s meruňkami. Je vhodná pro děti od ukončeného 4. měsíce a jejímu složení není co vytknout. 45% obsahu totiž tvoří jablečná a 40% meruňková dřeň. Zbytek ve sklenici je fruktóza, rýžová mouka, voda, citronový koncentrát a kyselina askorbová. Téměř žádný tuk. Navíc ovocná přesnídávka je jedna z položek, které synovi opravdu chutnají a to mu je cca 3,5 roku.

Hamánek přesnídávka
Hamánek přesnídávka

Hamánek Svačinka

Svačinek jsme měli možnost vyzkoušet hned několik: „krupicová kaše s červeným ovocem“ (od 6 měsíců), „Svačinka s kousky broskví“ (od 8 měsíců) a „Svačinka s jahodami a tvarohem“ (od 9 měsíců). Jde o rychlou sváču, balenou v šikovné plastové misce, která je (podle Hamé) nerozbitná. Ovšem když se bude vaše dítě snažit, rozbít dovede všechno 🙂 Pro  svačinky platí, že mají vysoký podíl ovoce a dítě dokáží zasytit a zároveň pomohou s příjmem vitamínů. V každém balení jsou dvě mističky. Protože Tomášek rád jahody, po těch červených krabičkách se jen zaprášilo. Broskev jsme darovali našemu 2 letému kamarádovi a po lehkém přemlouvání hlásíme úspěšně zbaštěno.

Hamánek Svačinka v pytlíčku s brčkem

100% ovoce v balení na cesty, které je možné znovu uzavřít. Jde o výrobek podobný přesnídávce, ale řidší, aby se snadno konzumoval (pil) přímo z pytlíku. Vhodné jsou pro děti od 5 měsíců, ale dle výrobce můžete dát klidně i na cestu dětem do školy. Ochutnal jsem a možná si zítra vezmu jeden do práce 🙂

Hamánek produkty
Hamánek produkty

Hamánek Nápoje pro kojence

Protože pitný režim je to nejdůležitější, vyrábí Hamé pro děti také ovocné nápoje. Bez přidaného cukru, bez laktózy, bez lepku a bez barviv.To ale platí pro všechny produkty této řady. Ochutnali jsme nápoj ze žlutého ovoce. Synovi chutnal, ale moc na něj nezbylo, protože jsme se poctivě rozdělili. Baleno je v lahvičce se šroubovacím víčkem a pro malé děti není úplně vyřešené pití v terénu. Před použitím protřepat! V nápoji je dužina, která se může usadit u dna.

Hamánek nápoj
Hamánek nápoj

Hamánek Masozeleninová výživa

Jediný produkt, který na první pohled budí nedůvěru, jsou příkrmy. Dnes jsme Tomáškovi dávali ochutnat zelený obsah sklenice, ve které je dle popisu králík se špenátem a bramborem. Sklenici s rizotem, kuřecím masem a zeleninou jsme si rozdělili i my dospěláci mezi sebou. Výsledek je ten, že dospělým obsah nechutnal. Ovšem to není podstatné, protože „testované“ děti výživu baštily bez problémů. Ve sklenicích není nic závadného, ba naopak. Rodičovským chuťovým buňkám, zvyklým na koření tím příliš nezalichotíte. V jídle chybí sůl a je tak nevýrazné. Navíc je rozmixováno, takže ani na pohled nepůsobí nijak krásně. Pokud ale plánujete výlet, nebo delší cestu, kde nebude možné vašemu dítěti uvařit pořádný oběd, pak zkuste jednu z masozeleninových výživ Hamé. Jistě je výživnější, než párek v rohlíku…. Ikdyž ten asi chutná líp 🙂

Hamánek čtení
Hamánek čtení

Hamánek čtení

V balíčku nám z Hamé poslali i časopis „Hamánek“. Vychází jednou za 6 měsíců a k dostání je například v čekárnách pediatrů, nebo v rámci předplatného. Časopis si také můžete přečíst na iPadu, po stažení aplikace z App Store (Apple). V aplikaci najdete i všechna čísla která dosud vyšla, a to zdarma.V časopise je (pochopitelně) velká spousta reklamy na výrobky Hamé, ale najdete zde i šikovné rady a zajímavé články k přečtení. Aplikace je přehledná a interaktivní. Mimo trafiky, lze časopis získat i jako dárek k objednávce produktů Hamánek.

Hamánek aplikace

Na iPad, i iPhone, ale i na zařízení s operačním systémem Android, si zdarma můžete stáhnout aplikaci (hru) Hamánek má hlad. V ní se vaše dítě seznámí s tím, jak se pěstují jablka, mrkev, nebo se vyrábí mléčné výrobky. Hezky krok za krokem ve velmi pěkné grafice a příjemnou hudbou. Vhodné pro děti mezi 3-4 roky. Stahujte zdarma 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru