Lego Bionicle 70787 Tahu – Pán ohně

Rate this post

Naše „dinosauří období“ se začíná zlehka měnit do období robotího a Transformeřího. Proto je tu po recenzi Transofrmera recenze nové hračky.  Syn po návštěvě kamaráda Vojtíka zatoužil po robotovi a tak jsme při vybírání zvolili variantu od Lega – Bionicle.

LEGO Bionicle 70787
LEGO Bionicle detail

O co jde?

Řada Bionicle je kobinací stavebnice a robotí hračky. Konkrétně náš robot Tahu je pánem ohně. Pro boj je vybavený dvěma ohnivými měči, které můžete spojit do „ohnivého surfu“, aby následně mohl sjíždět lávu do chřtánu sopky. Alespoň to se u hračky uvádí oficiálně.

Tomáškovi tohle vysvětlení úplně stačí a tak doma meče spojujeme a zase rozdělujeme a tak pořád dokola 🙂 Tahu je dobře pohyblivý, má několik ohebných kloubů. Figurka měří cca 21 cm.

Na zádech robota Tahu (Pána ohně) je žluté „kolečko“. Otáčením hýbe pažemi. Pokud se vám podaří správně složit, funguje pohyb  hladce.

Tahu lze kombinovat s Bionicle 70783. Tím vznikne unikátní „mutant“ 🙂

LEGO Bionicle 70787
LEGO Bionicle 70787 – otáčením pohybuje pažemi

Co je v krabici

V balení najdete 89 jednotlivých dílků k sestavení. Pozor, jde sice o Lego, ale dílky jsou jiné, než u běžné stavebnice.

LEGO Bionicle 70787
LEGO Bionicle – kde začít?

Mimo samotného robota je uvnitř navíc zelený pavouk. Ten funguje i jako další helma, kterou lze nasadit na hlavu Pána ohně. Kromě popsaných ohnivých čepelí, které lze spojit do surfu je v krabici ještě jedna zlatá (žlutá) maska ohně 🙂 o kterou Tahu bojuje.

Zabaví?

Jakkoliv infanilně může popis znít, jde o další Lego parádu.  Postavit robota není nijak obtížné, ale dítě kolem 4 let to samo nezvládne. Nějak tuším, že to není zdaleka poslední Bionicle, který patří do naší stavebnicové rodinky. A protože se blíží Lego festival v Pražských Letňanech, už teď máme strach o peněženky. Přeci jen Lego patří k těm dražším hračkám…

LEGO Bionicle 70787
LEGO Bionicle 70787

Stručný souhrn

 • zpracování: 10/10
 • zábavnost: 10/10
 • výrobce: Lego Group
 • dílků 89 – pozor nepasují k ostatním lego řadám
 • určeno: spíše klukům
 • nepořádek: pouze při skládání, pak už minimální
 • zabaví: skládání i hodinu, následně 20-30 minut
 • vhodné pro děti od 8 do 14 let. Pokud složí rodiče, je vhodné cca od tří, kvůli malým součástkám.
 • cena  (březen 2015): 399 Kč v prodejně Bambule

 

2 názory na “Lego Bionicle 70787 Tahu – Pán ohně”

 1. Tahu pán ohně Bionicle 70787

  Lze stavebnici pána ohně (Lego Bionicle 70787) ještě u vás získat a jak?

  1. Přeji fajn den, bohužel, tyto stránky nikdy nefungovaly jako e-shop. Recenzujeme hračky, které prošly rukama našich dětí. Tahle stavebnice je starší, takže počítám že už jí koupíte leda z druhé ruky…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru