Karty mrtvého muže karetní hra

5/5 - (1 vote)

Divili byste se, jak moc záleží na tom, jestli si vytáhnete kotvu nebo dělo! Malá a poměrně rychlá karetní hra Karty mrtvého muže, která bude bavit nejen rodinu s dětmi, ale také partu přátel.

Pro koho je hra Karty mrtvého muže určena?

Na krabičce je uvedeno, že hra je určená pro 2 až 4 hráče od deseti let. Zcela s přehledem si ji zahraje i mladší dítě, stačí, když umí poznávat číslice a dokáže určit, která z číslic je vyšší. Pravda je, že při závěrečném sčítání bude možná potřebovat pomoct, ale to by jistě potřebovaly i některé desetileté děti. V případě, že hrajete základní hru, bez postav, pak vás hra bude bavit jak ve dvou, tak i ve čtyřech. Ovšem součástí balení jsou i postavy, které mohou hru někdy výrazně zpestřit a některé postavy jsou hratelné, jen pokud hrajete alespoň ve třech.

Zahrejte si Karty mrtvého muže

Pochopit princip hry Karty mrtvého muže vám bude trvat jen pár minut, protože se jedná o opravdu jednoduchou hru. V krabičce najdete pouze karty. Nejdůležitější jsou karty kořisti, protože ty tvoří základ hry. Na těchto kartách jsou jen čísla a různé symboly (hák, kotva, meč, tuhla, …). Je dobré mít po ruce i přehledovou kartu, alespoň na pár prvních partií, než se naučíte, co který symbol znamená. Celá hra spočívá v tom, že se snažíte nasbírat karty s různými symboly s co nejvyšším číslem, ovšem ony symboly mají jistý efekt, který musíte provést. Někdy se vám ten efekt bude hodit a jindy vám dokáže uškodit.

Rozšíření v ceně

Mimo jiné v krabičce najdete další karty, které lze považovat za mini rozšíření, neboť s těmito kartami můžete, ale také nemusíte hrát. Jedná se o varianty, které vám mohou změnit způsob sbírání karet anebo karty postav, které vám mohou přinést jisté bonusy a některé z nich ztíží hru vašemu soupeři.

Necháš si je, anebo se spálíš?

Principem hry Karty mrtvého muže je vykládání karet z balíčku. Začínáte tím, že vyložíte jednu kartu, hned co ji položíte na stůl, musíte provést její efekt, který je spojen s tím, jaký má symbol. Poté, co provedete efekt, záleží na vás, jestli si vyloženou kartu nebo karty necháte či budete vykládat další. Ovšem pozor, pokud vám přijde karta se stejným symbolem, tak jste TROP, což znamená, že se všechny karty spálí a hází se do odhazovacího balíčku. Vy nemáte nic a na tahu je následující hráč.

A v čem spočívá zábava?

Možná, že se vám nyní tato hra nezdá moc atraktivní, protože jste zjistili, že vlastně jen vykládáte karty a berete si ty nejvyšší. Někteří si pravděpodobně vybavili nekonečnou karetné hru „vojnu.“ Pravda je, že tato hra je mnohem zábavnější a svižnější než vojna, a to právě díky symbolům na kartách a jejich efektech. Samozřejmě, že velkou roli hraje náhoda, protože čekáte, jaké karty vám přijdou, ale některé efekty vám umožňují i taktizovat.

Výhodou této hry je, že nezabere mnoho místa ani času, takže si jí s sebou můžete vzít na návštěvu nebo třeba na dovolenou. A kromě toho bude bavit rodinu s dětmi, ale i partu kamarádů.

Karty mrtvého muže v kostce

  • Cena od 236 kč
  • Hra je určena pro 2-4 hráčů od 10 let
  • 60 karet kořisti 
  • 17 karet postav
  • 6 karet různých variant hry
  • 4 přehledové karty průběhu hry
  • 4 přehledové karty efektů jednotlivých barev
  • 3 karty pro variantu efektu barvy mořských panen
  • pravidla hry

Mohlo by Vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru