Efko Berušky dětská společenská hra

Rate this post

Červená, modrá nebo žlutá? Netrpělivě čekáte na to, jaká barva vám padne, abyste věděli, kam vaše beruška poletí. Efko Berušky jsou opravdu jednoduchou, ale poměrně nápaditou hrou, která zabaví nejen ty nejmenší, ale i jejich rodiče.

Pro koho jsou Efko Berušky určené?

Na krabici najdete, že se jedná o deskovou hru určenou pro děti od 3 do 6 let, což odpovídá. Jestliže doma máte velmi šikovné dvouleté dítě, které umí poznávat barvy a zvládá jemnou motoriku, můžete si tuto hru s ním zkusit, ale pravděpodobně bude mít problém umístit berušku. Berušky si mohou samozřejmě zahrát i starší děti, ale pokud máte doma desetileté dítě a chcete mu koupit deskovou hru, pak by bylo lepší zvolit jinou hru.

Efko Berušky je zábava pro celou rodinu

Přestože je tato hra určená pro děti od tří let, rozhodně není vhodné nechat děti, aby si hru zahrály samotné, jedině v případě, že už hru několikrát předtím hrály. Hra je určená pro 4 hráče, a tak si jí může zahrát celá čtyřčlenná rodina. Pravda je, že mnoho rodičů kupují dětem hry, aby si hrály samy, protože nemají čas anebo chuť s dětmi hrát deskové hry. Výhodou je, že je to poměrně rychlá hra a jistým způsobem netradiční, díky čemuž zabaví i některé dospělé.

Efko Berušky dětská společenská hra

Pojď se stát beruškou

Když otevřete krabici, najdete tam hrací plán, který je součástí krabice, kostku a čtyři různě barevné dřevěné kuličky, které představují berušky a samozřejmě pravidla. Na hracím plánu jsou čtyři cesty, které tvoří díry. Cesty se vzájemně kříží a každá díra je označená nějakou barvu. Některé díry jsou menší, takže když na mě položíte kuličku, pěkně v ní drží, ale na hrací ploše jsou i velké díry, které dělají hru zajímavější, protože jimi vaše beruška propadne dolů do krabice a skutálí se tak, že budete muset začít znovu.

A jak se beruška pohybuje? Pomocí kostky! Součástí balení je kostka, která má místo číslic barvy a podle toho, jaká barva vám padne na kostce, se budete pohybovat po dírách na herním plánu. Cílem hry je dostat svou berušku co nejrychleji na konec cesty, protože beruška, která se dostane na vrchol první, vyhrává.

Co když se berušky potkají?

Vzhledem k tomu, že se cesty kříží a vy sami se můžete rozhodnout, po které cestě se vydáte, může se stát, že se potkají dvě berušky na jedné díře. Samozřejmě se tam obě nevejdou, a tak nezbývá nic jiného, než prví berušku vyhodit a poslat zpátky na začátek, aby druhá beruška měla místo.

Jestliže chcete hru urychlit, můžete si upravit pravidla a nevyhazovat se. Stačí, když budete pokračovat na další díru v dané barvě. Vyhazování dětem neuškodí, naopak měli bychom ho do her zařazovat, ale pokud hrajete ve čtyřech, může vám vyhazování hru pěkně prodloužit. Záleží je na vás a na tom, jak vás bude hra bavit.

Proč zrovna Efko Berušky?

Berušky poskytují nejen dětem a jejich rodičům zábavu, ale také je do jisté míry rozvíjí. Kromě toho, že děti musí umět poznávat červenou, žlutou a modrou barvu, rozvíjí i další dovednosti, jako je zrakové vnímání, protože když se cesty vzájemně kříží je potřeba dávat pozor, aby dítě pokračovalo ve správné cestě, neboť někomu mohou cesty na barevném pozadí trochu splývat. Zcela jistě si děti při této hře zdokonalí jemnou motoriku, neboť položit dřevěnou kuličku do díry vyžaduje zručnost. Tak jako u každé hry i u této se děti učí trpělivosti, protože musí počkat na tahy ostatních hráčů, než na ně dojde řada a samozřejmě se učí prohrávat.

Berušky je desková hra určená pro nejmenší děti, ale díky své jednoduchosti a zajímavému stylu pobaví děti i ty, kteří ji s nimi budou hrát. Zabalte dětem Berušky, když půjdou k prarodičům, děti budou hodné, budou se rozvíjet a babička s dědou se budou bavit.

Efko Berušky v kostce

  • pro děti od 3 let
  • pro 2-4 hráče
  • délka hry do 15 minut
  • 3D herní plán ve spodní části krabice
  • 4 různě barevné berušky (dřevěné kuličky)
  • 1 dřevěnou kostku
  • CZ/SK návod

Mohlo by Vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru