LEGO Friends „Letní karavan“ 41034

Rate this post

O co jde?

Do rukou se nám nepřímo dostala další z geniálních stavebnic – stavebnice LEGO Friends „Letní karavan“. Olivia, z populární pětice LEGO Friends, vyráží z městečka Heartlake na letní výlet s malým karavanem. Společnost jí dělá kamarádka Joanna, a berou s sebou i zvířecího kamaráda – malého ježka.

LEGO 41034 - kompletní stavebnice
LEGO 41034 – kompletní stavebnice

Karavan je tažený sportovním kabrioletem a je velmi slušně vybavený. Od nábytku, nádobí a sprchy až po MP3 přehrávač a krém na opalování. Okna a dveře jsou otevírací a nechybí ani snímatelná střecha. Díky ní si děti mohou hrát i uvnitř. Pod postelemi je praktický úložný prostor. Veškeré příslušenství se pohodlně vejde do karavanu.

LEGO 41034 - nezbytná výbava
LEGO 41034 – nezbytná výbava

Stavebnice je určena pro holčičky ve věku 7-12 let. Stavebnici důkladně otestovala naše malá kamarádka Anežka, která dostala stavebnici k narozeninám.

Co je v balení?

Všech 297 dílků je rozděleno do dvou balíčků, z nichž každý má svůj vlastní návod. Návod je přehledný a intuitivní. Sestavení kompletního karavanu zabralo Anežce bez pomoci a jakýchkoliv problémů cca hodinu čistého času. Vzhledem k tomu, že stavebnice je určená pro děti v rozmezí 7-12 let, mělo by být sestavení pro většinu dětí v této věkové skupině bezproblémové.

LEGO 41034 - obrázkový návod
LEGO 41034 – obrázkový návod

Rozměry sestaveného karavanu jsou přibližně 7cm výška, 8cm délka a 5cm šířka. Auto je pak vysoké asi 3cm, dlouhé 11cm a široké 5cm.

Karavan obsahuje 2 postele, sprchu, mixer, lampu, příbor, talíř, mp3 přehrávač, slunečník, a opalovací krém, kempingový vařič, stůl a židle.

Anežka i její kamarádky na oslavě, byly překvapené z jediné věci: proč je v balení vedle Olivie zrovna Joanna? Ta se totiž ve filmových epizodách LEGO Friends vůbec nevyskytuje a do této party nepatří. Pětice Andrea, Ema, Stephanie, Olivia a Mia je skutečně zobrazená pohromadě, bez Joanny, i na obalu Lega.

figurky v balení
figurky v balení

Poté co jsem byl jako rodič dětmi zasvěcen do problému, usoudil jsem, že zařazení nové, neznámé figurky Joanny bude mít asi nějaký hlubší, důvod. Ten však bohužel mě i dětským uživatelům zůstává skrytý.

Zabaví?

Bez diskusí ano! Chvilkové znepokojení nad neznámou figurkou záhy vystřídala čirá radost ze stavění. Poté následovalo pořádání kempingových výletů s karavanem do všech koutů domu. Nechybělo koupání, opalování, grilování nebo pečování o ježka. Dobrodružné přesouvání karavanu z místa na místo, rozkládání tábora, stolu židliček, nádobí a všeho kolem si děti užívaly s patřičnou obřadností a nadšením.

Nakonec jsem Anežce položil otázku, jestli je na této stavebnici něco, co se jí nelíbí. Bez váhání odpověděla, že není.

Lego je prostě klasika a jeho koupě je sázkou na jistotu. Díky použití velmi kvalitních plastů jde navíc o hračku, která jistě ani po pár letech neskončí v popelnici.

Stručný souhrn

  • zpracování: 10/10
  • zábavnost: 8/10
  • výrobce: Lego
  • určeno pro děvčata
  • nepořádek: po sestavení karavanu žádný
  • zabaví:  opravdového milovníka Lega bez problému na celý den
  • vhodné pro děti od 7 do 12 let
  • cena  (červenec 2015): 699 Kč, kupujte na www.prodeti.cz

za krásnou recenzi děkujeme našemu kamarádovi Mirkovi Šindelářovi a šikovné Anežce!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru