Lego® KidsFest 2015 Praha

Rate this post

Letos vůbec poprvé do České Republiky dorazila výstava Lego kostiček a jako správní fandové jsme u toho museli být. KidsFest nabízí dětem možnost prohlédnout si nejnovější stavebnice a stavět a stavět a stavět…… Uhádnete kolik kostiček Lega je v areálu k dispozici?

Lego KidsFest kostičkové pískoviště
Lego KidsFest kostičkové pískoviště

Kostičky kam oko dohlédne

Na KidsFestu najdete všechny aktuální stavebnice od Lego City, Lego Chima, Bionycle, až po Lego Jurassic World a spoustu dalších. Mimo to nás nadchlo 4 metry vysoké „ruské kolo“ z Lego kostiček, které je plně funkční. KidsFest je rozdělený do jednotlivých zón. Své místo tak mají Hvězdné Války, komiksové postavičky od DC, včetně figuríny Supermana, Batmana, nebo Jokera v životní velikosti, ale i Lego Technics, kde si můžete vy i vaše dítě zajezdit s autíčky na dálkové ovládání.

Lego KidsFest oživlý maskot
Lego KidsFest – oživlý maskot

kromě tématicky laděných částí je možné se pohodleně usadit a skládat si co vás napadne. My jsme na Kidsfestu byli ve všední den dopoledne a byl příjemně volný a nikde jsme se nemuseli mačkat. Přišli jsme tím ovšem o víkendové akce. Celkem je na Lego KidsFestu více, než 7.000.000 kostiček. Věřte, že je to opravdu dost.

Lego KidsFest kostičky
Lego KidsFest kostičky

Kdyby vás nenadchly klasické stavebnice, jistě vás nadchne část s uměleckými dílky a díly z barevných kostiček. Můžete tak nahlédnout do repliky slavného Kačerova, divokého západu, nebo různých filmových scenérií. Tvůrci se nebáli ani opravdových mistrovských děl a můžete tak potkat i velmi slavné obrazy, nebo modely aut, vláčků a třeba i obří tříkolku!

Soutěže pro děti (a dospěláky)

Co našeho synka zaujalo nejvíc, byla soutěž a získávání razítek za každý splněný Lego úkol. V rámci úkolů jsme chytali krokodýli prutem, proplétali se mezi laserovými paprsky a zneškodňovali bombu, skládali jsme robota, honili kuličku do cíle, nebo chodili pozadu po bambusu. po nasbírání všech razítek vás čeká malá odměna u východu z areálu….. kdo uhádne? Ano, mezi dárečky je i miniaturní stavebnice z řady Lego Chima.

Lego KidsFest - soutěže
Lego KidsFest – soutěže

Zázemí s drobnou vadou na kráse

Zázemí je velmi dobré. Toalety čisté. Když vyrazíte dopoledne jako my, můžete se i najíst za rozumné peníze. Navíc jídlo je celkem dobré a výběr solidní. Venkovní klobásky a langoše se tentokrát nekonají. Drobným nedostatkem je, že Lego v pronajaté části areálu nemá bankomat. Ten je umístěný v nevyužitém pavilonu a není k němu přístup. V Lego obchodech (Bambule) sice lze platit platební kartou, ovšem hotovost na kávu a oběd není od věci. Do bankomatu jsme se dostali díky velice ochotné slečně, která pro Lego KidsFest pracuje. Vám ale doporučujeme nespoléhat se na štěstí a vyberte si peníze předem. Stavebnice prodávané na výstavě jsou levnější až o 50%, ovšem  naše dinosauří choroba nevyšla nijak lacino.

Prohlédněte si naše video přímo z areálu!

Lego KidsFest - hrabošení
Lego KidsFest – hrabošení

Stručný souhrn

  • exponáty: 11/10 🙂
  • prostředí: 8/10
  • místo: Praha 9 – PVA Letňany
  • určeno: pro kluky, i pro holky
  • možnost oběda, kávy i svačiny. V bistru je dostupná mikrovlnná trouba.
  • vstupné na hlavu 359-399 Kč (děti do dvou let zdarma)
  • výlet na 2 – 3 hodiny
  • možnost nákupu za veletržní ceny
  • Kidsfest končí 28.6.2015 tak spěchejte!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru