Lena Cascade – kuličková dráha

5/5 - (1 vote)

O co jde?

Vezměte na chvíli dítěti z ruky tablet, nebo váš mobil! Možná stejně jako já pamatujete na stavebnici, kterou jste měli doma jako malí caparti. Byla dřevěná a z dílků se dala vytvořit kaskádovitá dráha pro malou kuličku. Tomáškovi jsme pořídili na hraní v podstatě stejnou stavebnici. Protože je doba moderní, je pochopitelně (bohužel) plastová. Zábava je s ní ale pořád stejná!

Dílky stavebnice jsou duté. Vtip je v tom, udržet celou dráhu kaskádovitě z kopce tak, aby se kuličky kutálely od začátku až do konce samospádem. Nám se osvědčilo stavět dráhu od konce – udržíte tak snadněji spád stavebnice.

Lena Cascade - detail stavebnice
Lena Cascade – detail stavebnice

Co je v balení?

Na trhu je několik variant. My jsme zvolili jednu z těch větších, která má uvnitř 48 dílků a 20 skleněných kuliček. V balení nečekejte žádný návod na sestavení. Jediným vodítkem vám bude obrázek na krabici a vlastní fantazie.

Jednotlivé dílky do sebe pasují bez větších obtíží. Občas se ale nevyhnete tomu, že dítě nebude mít dostatek síly, aby dílky pěkně zapadly. Stejně tak bude čas od času potřeba asistence u rozebírání.

ve stavebnici naleznete celkem 48 dílků a 20 kuliček
ve stavebnici naleznete celkem 48 dílků a 20 kuliček

Stavebnice je promyšlená a hezky funguje. U speciálních kousků skládačky výrobce lehce nedomyslel jejich výšku. Jsou totiž o kousek nižší, nebo i vyšší než běžné dílky a hůř se drží směr celé dráhy. Rozdíly ale nejsou velké a tak při skládání tolik nevadí.

Použitý plast v kombinaci se skleněnými kuličkami působí rozporuplně. Sklo mezi plastovými dílky vypadá, jako by do stavebnice nepatřilo, navíc je díky tomu pohyb kuliček celkem hlučná záležitost. Ideálně, když pustíte všech 20 kuliček najednou.

Lena Cascade v rozsypu
Lena Cascade v rozsypu

Zabaví?

Jakkoliv negativně mohl text znít, přes všechny nedostatky je stavebnice zábavná. Výrobce udává jako minimální věk 3 roky dítěte. S ohledem na velikost skleněných kuliček je důvod jasný. Našemu synovi jsou čtyři roky, ale dráhu by sám zatím neposkládal. Tedy alespoň ne tak, aby celá fungovala jak má. Pokud hledáte stavebnici, se kterou by si dítě hrálo samo, pak je vhodná pro starší děti, kolem pěti roků.

Lena kaskádovitá stavebnice je vhodná od 3 let
Lena kaskádovitá stavebnice je vhodná od 3 let

Stručný souhrn

  • zpracování: 7/10
  • zábavnost: 8/10
  • rozvíjí dětem logické myšlení, jemnou motoriku, nutí přemýšlet
  • mimo dětí jistě zabaví i rodiče
  • výrobce: Lena – Česká výroba!
  • určeno pro děvčata i chlapce
  • nepořádek: nadprůměrný – kuličky jsou opravdu všude
  • zabaví: cca 60minut
  • vhodné pro děti od 3 let (lépe cca od 5 let)
  • cena  (srpen 2015): cca 300 Kč na internetu i v kamenných prodejnách

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru