Pět hraček, kterými nepohrdne žádné batole

5/5 - (2 votes)

Nestačí už vašemu miminku na hraní všemožná chrastítka a ztrácíte se v nepřeberné nabídce hraček? Nebo vyrážíte na návštěvu ke známým s malým dítětem a nechcete tam dorazit s desátým plyšákem v řadě? Vybrali jsme pro vás pět typů hraček, se kterými nešlápnete vedle, ať už se jedná o chlapečka nebo o holčičku.

Knížky s okénky a posuvnými prvky

menší děti zvládají nakouknout pod papírové nebo plstěné okénko, kde hledají schované zvířátko nebo ztracený míček. Starší pak s oblibou posouvají či otáčejí sofistikovanějšími prvky, které jim umožní prozkoumat temný les nebo podmořské dno.

Vkládačky 

Zpočátku postačí krabice s kulatým otvorem, do které dítě hází kuličku, pak přichází na řadu vkládačky s otvory různých tvarů. V hračkářském sortimentu rovněž naleznete vkládačky zkombinované s dalšími prvky – např. tahací želvu nebo kostku s motorickým labyrintem.

Hračky na pískoviště

Děti milují pobyt venku, nejlépe na dětském hřišti, kde mohou sledovat a následovat své vrstevníky. Jejich prvním stanovištěm je zpravidla pískoviště, kde i ty nejmenší využijí především lopatičku a všemožné bábovičky. Speciálním typem hraček na písek pro starší děti jsou kornouty a lžíce na výrobu zmrzlin.

Kuličková dráha

Tato pohyblivá hračka na jednoduchém principu zabaví malé i velké. Už dávno se do ní nevkládají pouze kuličky, ale i ozubená kolečka nebo autíčka. Nejoblíbenější dráhy jsou ty dřevěné, v nichž kulička jede dolů ze strany na stranu, ovšem také zaberou plno místa.

Activity boardy, kostky a domečky 

Hračky kombinující několik motorických prvků sázely nejdříve na zprostředkování běžných činností, jako je otevírání západky na dveřích, rozsvícení vypínačem nebo zavazování tkaniček. Dnes už zde nalezneme i smyslové labyrinty nebo tabule na pokreslení křídou. Jedná se však o dražší záležitost.

Nakonec připojujeme pár tipů, čemu se v případě nákupu v rámci návštěvy raději vyhnout. Ne všichni rodiče ocení zvukové hračky, které pak musí poslouchat, dokud se jim nevybijí baterky, nebo je dítěti za velkých protestů neseberou. Na hraně jsou rovněž vodní hračky včetně bublifuku, který by se dítě bez dozoru mohlo pokusit vypít. A nakonec všemožná nevhodná odrážedla či koloběžky, které by měl každý rodič zodpovědně vybrat sám.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru