Pět nápadů jak zabavit batole doma

5/5 - (1 vote)

Počasí prozatím nepřeje ani procházkám, ani návštěvám dětských hřišť. Dítko, které už běhá a všechno ho zajímá, tak může představovat rodičům noční můru. Proto třeba uvítáte pár tipů jak zabavit malého sviště v domácím prostředí a zároveň po mnoha stránkách přispět k jeho motorickému rozvoji.

Samolepkové sešity

Děti zbožňují samolepky! Zakoupíte samolepky jednorázové i z plastu, který můžete nalepovat zas a znovu. Speciální sešity pak buď nabízí jen prostředí (např. krajinu, pokoj), kam dítě dle vlastní fantazie samolepky umístí, anebo vhodné místo přesně vyznačují. Kvalitní sešity tiskne nakladatelství Svojtka či Jiří Models. Zpočátku vaše dítě uvítá pomoc s odlepováním nálepek, za chvíli i toto zvládne samo. 

Lepení bambulek

Měkké barevné bambulky a oboustrannou lepící pásku seženete v každém papírnictví. Na karton nalepte vedle sebe v řadách pásku, vystřihněte libovolný tvar a nechte své dítě dle vlastního uvážení nalepovat bambulky různých barev a velikostí. Vytvoří tak krásnou a osobní dekoraci, která může posloužit i jako dárek tetičkám a babičkám.

Kinetický písek

Kinetický písek vyráběný v mnoha barevných provedeních je bezpečný a ekologický. Neobsahuje vodu, proto nevysychá, drží tvar a dobře se uklízí. Přesto bude lepší, když jej dítěti nabídnete mimo koberec. Kromě písku budete potřebovat i malé bábovičky, které bývají součástí speciálních sad. Levnou sadu na první vyzkoušení vč. nádoby na písek prodává Pepco

Vykrajování z Play-Doh modelíny

Měkká modelovací hmota je určena na výrobu zvířátek či točení zmrzliny do kornoutu. Již velmi malé dítě však zvládne s pomocí rodiče vyválet těsto, vykrojit si z něj prasátko nebo kuřátko a natrénovat si tak pomoc mamince o Vánocích a Velikonocích.

Navlékání na tkaničky

Ať už dítěti nabídnete tkaničku od bot a velké těstoviny s dírou, anebo koupíte set provázku se zpevněným koncem a dřevěných korálků, nešlápnete vedle. Navlékací korálky mají vhodný tvar rovněž ke stavění barevných komínů, které batolata zbožňují!

Předložené aktivity je samozřejmě nutné dozorovat, aby nedošlo např. ke spolknutí malých částí. Užijete si pak mnoho legrace a den vám uteče jako voda. Nebojte se v komentářích podělit o další aktivity, které baví vaše dítě. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru