Kouzelné samolepky – vytvořte si vlastní “kouzelné čtení”

5/5 - (4 votes)

Kouzelné čtení od Albi zná, využívá a vyhledává mnoho rodičů. Věděli jste ale, že si můžete kouzelnou knihu vytvořit i sami? Ne? Odpovědí jsou Albi Kouzelné samolepky! Kouzelného čtení od značky Albi přináší zábavu i nevšední možnost vzdělávání. Tak si je jdeme více představit.

Co to jsou Kouzelné samolepky?

Jedná se o unikátní sadu samolepek, která v sobě skrývá skvělé možnosti. Zkrátka  můžete nahrávat zvuky, příběhy či vzkazy. S použitím elektronické tužky, kterou využíváte ke “čtení” knih z řady Kouzelné čtení, můžete nahrávat různé zvuky a zprávy přímo na samolepky a ty si kdykoliv přehrát a kamkoliv nalepit. To otevírá nekonečnou kreativitu a skvělou zábavu!

Jaké možnosti Kouzelné samolepky skrývají?

Kouzelné samolepky jsou unikátní díky své schopnosti vytvářet vlastní zvukové příběhy. Stačí nahrát texty z knih, hlášky nebo slovíčka na samolepky a děti mohou procházet knihu a poslouchat váš či přímo jejich vyprávěný příběh. Tímto způsobem můžete z oblíbené knihy vaše dítěte vytvořit interaktivní záležitost a je pouze na vás, jakým způsobem to pojmout. Nakonec to může být unikátní zážitek pro celou rodinu.

Samozřejmě, tyto samolepky nejsou jen o příbězích. Vy či samotné děti mohou nahrávat různé zvuky, třeba ze zvířecího světa, melodie či vtipné hlášky. Můžete takto třeba ozvláštnit o zábavné věty dětí nebo dalších členů rodiny album s fotografiemi. Zkrátka ať asi vaše představivost hraje!

Kouzelné samolepky 2- co obsahuje balení?

Nová řada samolepek nabízí 108 kouzelných samolepek pro nahrávání. Albi nabízí i  Kouzelné samolepky 1, které jsou ale odlišné a nabízí 26 již přednahraných samolepek se zvuky zvířat, dopravních prostředků a příšerek a pouze pár kusů samolepek pro nahrání. Kouzelné samolepky číslo 2 se zaměřují pravé na ty samolepky, které čekají právě na váš hlas!

Jak si hrajeme my?

Samolepky jsem objevila před pár dny, takže zatím nebylo tolik prostoru pro prozkoumání všech možností. V tuto chvíli jsem vytvořila seznam několika aktivit, které máme v plánu a vy je najdete níže. V praxi jsme zatím dali život několika oblíbeným knihám holčiček a ty jsou naprosto nadšené.

Čtení je u nás doma nezbytnou součástí každého dne a dcerky rády poslouchají své oblíbené příběhy stále dokola a dokola. Toto je úžasné řešení, jak se nestat otráveným čtenářem a přesto texty číst tolikrát, kolikrát jen vaše malá ratolest touží. Ačkoli nahrávání zabere trošinku času, protože vylepování samolepek pro přehrání je pro ty trpělivější z nás. Stojí to ale za to!

A od jakého věku jsou samolepky vhodně? Starší dcera začala sama ovládat Albi tužku asi v roce a půl a myslím, že v tomto věku bych samolepky obzvlášť ocenila. Tak třeba u třetího dítěte.

Pár tipů, jak samolepky využít

  1. Převyprávět příběh z knih – Není lehčí způsob vytvoření interaktivní knihy. Přečtete příběh knihy, popíšete obrázky a předvedete různé zvuky.
  2. Ozvláštnit fotografie o vtipné hlášky účastníků – Vytvořit si nevšední album s hlásky dětí a zábavnými hláškami.
  3. Netradiční učení slovíček – Jak třeba pojmout se samolepkami učení slovíček? Jedna samolepka na stůl, druhá na židli a dítě jen namíří na samolepku a ozve se “table” či “chair”
  4. Vytvoření nevšední hry – Co třeba vytvořit cestu za pokladem a na samolepky nahrát různé indicie.

Skvělý způsob, jak ozvláštnit svou sbírku Kouzelného čtení

Ať už chcete vytvořit svůj vlastní příběh, namluvit zvuky k fotografiím nebo si pouze zpestřit čas s rodinou, tyto samolepky jsou tou ideální volbou. Kreativitě se meze nekladou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru