Atelier v lese – Papírové aktivity jako milý společník během adventu

5/5 - (1 vote)

Jako maminka stále hledám způsoby, jak svým holčičkám zpestřit volný čas a víc jak před rokem jsem objevila Ateliér v lese. Znáte ho?  Pro ty z vás, kteří o něm do tohoto dne neslyšeli, bych jej ráda představila.

Co se skrývá za Ateliérem v lese:

Za Ateliérem v lese stojí tři postavy – výtvarnice, architektka a pedagožka, které vyrabí krásné, české vzdělávací aktivity pro děti. Jejich sady jsou tvořeny s ohledem na principy speciální pedagogiky a montessori a jsou míří na všechny děti i ty s poruchami učení.

Co nabízí během adventu:

Výběr je tady opravdu rozsáhlí! Pokusila jsem se sady roztřídit podle tématu, tedy Mikuláš, čert a anděl, Advent a Aktivity pro celou zimu.

Mikuláš, čert a anděl

MIKULÁŠ – pracovní listy: tato sada obsahuje 22 stran A4 s rozličnými aktivitami na téma mikulášské nadílky. Aktivity zahrnují spojovačky, hledačky, počítání, řady, slabiky, dokreslovačky, bludiště, grafomotoriku a hry na hledání rozdílů.

Mikulášská nadílka – hra: Děti se mohou zábavně zapojit do skládání nadílky a soutěžit, kdo ji poskládá jako první. Perfektní pro rozvoj jemné motoriky a zrakového vnímání. Mikulášská stezka: Venkovní stezka plná úkolů a šifer plných tradic kolem Mikuláše.

Advent

Vánoční domečky: Sada pro vytvoření vánočního městečka z papíru, ideální pro společné rodinné tvoření.

Adventní kalendář – betlém omalovánka: Krásná sada, kde každý den v adventu můžete společně vybarvovat a stavět postavičky do betléma.

24 adventních aktivit: Skvělá alternativa k tradičním sladkostem v adventním kalendáři, každý den přináší novou aktivitu. ADVENT /1-3 ROKY/ 10 výukových aktivit: Speciálně přizpůsobené aktivity pro nejmenší, zaměřené na rozvoj jemné motoriky a slovní zásoby.

Aktivity pro celou zimu

MALOVANÁ ZIMA – 13 výukových aktivit: Sada obsahuje různé aktivity na procvičení grafomotoriky, písmen a počítání, perfektní pro zimní dny. ZVÍŘATA V ZIMĚ /3-7 let/ 10 aktivit: Edukační sada, která seznámí děti se životem zvířat v zimě.

Co kupuji:

V Atelieru V lese máte možnost vybrat si mezi PDF formáty nebo polotovary. PDF sady jsou skvělé, pokud chcete mít aktivity okamžitě k dispozici a máte možnost si je vytisknout doma či máte tiskárnu někde v okolí. Vždy je ale lepší si aktivity zalaminovat. Polotovary vám usnadní práci, protože je dostanete vytištěné i zalaminované. Odesílání je do 3 dnů od připsání platby.

Naše doporučení:

Už jsme pár sad od Ateliéru pořídili a všechny s jsou stále u nás využívané. Z uvedeného výběru máme z minulého roku sadu Malovaná zima, která je moc krásná a ačkoli se netýká přímo Vánoc, i tak se jich dotýká. Navíc zarámované plakáty od Ateliéru dostaly dcery minulý rok pod stromeček a nyní jim krásné ilustrace zdobí pokojíček.

Jediné, co doporučuji promyslet, je pořízení pdf nebo polotovaru. Pokud máte kvalitní tiskárnu a papíry, doporučuji pdf, ale když tisknete v nějakém copycentru, následně laminujete a stříháte, nejen že už to nějakou tu částku stojí, ale navíc to vezme vcelku dost času. Tak jako tak bych tyto aktivity vřele doporučila. Jsou zajímavé, vzdělávací i zábavné a budou milým zpestřením tohoto pohádkového období.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru