Predasaurus DNA

5/5 - (1 vote)

Neminula nás reklama na Predasaury. Bohužel. Koho zaujala reklama v televizi, raději si přečtěte naší recenzi. Opravdu je to taková „pecka“?

Predasaurus DNA - plechovka
Predasaurus DNA – plechovka

O co jde?

Záměr výrobce je komplikovanější, než se může na první pohled zdát. Hlavní jsou samozřejmě zmutovaní dinosauři ve zbroji, kteří mezi sebou mají bojovat, ale tak jednoduché to není.

Postavičky se totiž dělí na „Predasaury“ a „Insectosaury“. Každá postavička má navíc i kartu, kde je uvedeno, jak silný má útok zbraní, ocasem, jak má silný skus a jak kvalitní má DNA. Navíc se dozvíte, ze kterých druhů dinosaurů (nebo brouků) křížením vznikl právě váš bojovník. Nám se v plechové krabičce sešel Canno a Curadan, Ten je prý speciální….

Malá děcka kartičky prakticky nezajímají. Ty větší, které umí číst, nebudou zajímat dinosauři. Proto mi uniká smysl téhle kombinace, ale to je nejspíš dost subjektivní pohled…

Dinosauři jako takoví mají každý svojí přilbu, zbraň a brnění na ocas. Ne všechna výzbroj pasuje na každého bojovníka, takže když jich bude víc, může to být honička, než každého vyzbrojíte.

Pradasarus DNA - bojovníci z plechovky
Pradasarus DNA – bojovníci z plechovky

Co je v krabici

V plechovce, kterou jsme koupili (na trhu je víc variant, s klecí, s vulkánem, katapultem atd..), jsou dvě postavičky se zbrojí, dvě karty a informační letáček, popisující příběh Predasaurů, jejich mutaci, nepřátelské kmeny atd.

Postavičky jsou opravdu ošklivé. A mrňavé. Figurka má na výšku cca 3-5 cm. Ne víc. Zbroj sice sedí, ale když s nimi začne opravdový boj, tak odpadává. Potvorám ve tmě svítí zuby. Figurky nejsou nijak pohyblivé. Vyrobeno z relativně měkkého plastu s velice tvrdými, i pichlavými  místy. Vzácní Predasauři mají zbraň vyzdobenou kamínkem Swarovski.

Predasaurus DNA - karta
Predasaurus DNA – karta

Zabaví?

Asi jste pochopili, že mě tyhle mrňavé obludy neoslovili, ALE….. Synka naopak. Přes veškeré zápory si s obludami hraje celkem rád. Možná je to dané tím, že trpí dinosauří závislostí už od mala. A možná je to tím, že se mu hračka prostě líbí. Není to sice v žebříčku oblíbenosti nijak vysoko, ale ani propadák. Takže pokud bych měl shrnout – jestli i vaše dítě miluje dinosaury a pobodnou havěť, nejspíš si s figurkami chvíli hrát bude. Jinak můžete hračku s klidným svědomím nechat ležet v regálu. Zakoupeno v prodejně HM Studio.

update:  nikdo není neomylný, je to tak, že aktuálně vlastníme šestici predasaurů a dalším se asi nevyhneme. Oškliváci začali kluka bavit a množí se 🙁

Pradasaurus DNA - v akci
Pradasaurus DNA – v akci

Stručný souhrn

  • zpracování: 6/10 (figurky jsou malé a ošklivé)
  • zábavnost: 7/10
  • výrobce: Epline
  • určeno: spíš pro kluky
  • každá obluda má svou unikátní výzbroj
  • nepořádek: minimální (podle počtu Predasaurů)
  • zabaví: cca 20 minut
  • vhodné od tří let
  • cena  (únor 2015): 199 Kč v prodejně HM Studio.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru