Recenze dětské knihy: Knížkový pejsek

Rate this post

Víte, kdo je to knížkový pejsek? No přece pejsek, který bydlí v knížce! Nevěříte? Tak si přečtěte jeho knížku, ve které bydlí s moc hodnou babičkou.

Jedna zima s pejskem, babičkou a dalšími zvířátky

Pohádka o knížkovém pejskovi vás provede jednou zimou, kterou tráví babička s pejskem v teple u kamen v jedné knížce. Vezmou k sobě opuštěná koťátka a další zvířátka, která se nemají kam v zimě schovat. Pejsek si s ostatními zvířátky hraje a zažívá drobná dobrodružství, spolu si také povídají a všelijak babičce pomáhají. Občas také zlobí, třeba když se zmocní babiččiných klubek na pletení a udělají z nich motanici. Nebo když v noci pejsek vyje na měsíc, kočky mňoukají a kohout kokrhá. To se pak babička může uzoufat.

Jednoduché, milé a nenápadně poučné

Knížka se hodí i pro malé děti, které jsou už schopné udržet chvilku pozornost a naslouchat čtení. Radost budou mít z příběhů i mladší školáci. Na ty starší už jsou tyto pohádky přece jenom hodně jednoduché.

jiri kahoun knizkovy pejsek

Knížkový pejsek je rozdělen na kapitoly pomocí obrázků s vločkami. Některé jsou delší, jiné kratší, podle toho, co zrovna pejsek se zvířecí partou prováděl. Tento příběh je úžasně milý a nenápadně poučný, ukazuje dětem hodnotu vzájemné pomoci a soucitu se zvířaty. V knížce nechybí ani humor. Babiččino hudrování nebo strašidelný sen, co se jedné noci zdál pejskovi, jsou jedny z mnoha úsměvných momentů.

Autora určitě znáte

Autorem a zároveň také ilustrátorem Knížkového pejska je Jiří Kahoun, který je mimo jiné také autorem pohádek o Včelích medvídcích. Přitom Knížkový pejsek patří také mezi velmi povedené dílo, které se dětem líbí, možná právě proto, že je takové milé, klidné a přesto zábavné. Byla by škoda, aby tato pohádka zapadla, protože je skutečně jedinečná.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru