3 tipy na originální chutné svačinky pro děti

5/5 - (1 vote)

Máte pocit, že vaše děti neustále chtějí něco k jídlu a už vám docházejí nápady? Pořád mažete rohlík s máslem, krájíte jablka nebo děti posíláte do ledničky pro jogurt? Máme pro vás tři tipy na originální svačinky, které si zamilují nejen vaše děti, ale dost možná i vy.

Nepečený dortík chutná svačinka pro děti

Pokud máte ve spíži dětské piškoty a v ledničce tvaroh, je z poloviny vyhráno. Nějaké to ovoce (ať už sezónní nebo třeba z mrazničky) se u vás totiž určitě najde také. Vezměte malou mističku a na její dno položte vedle sebe tolik piškotů, kolik se vejde. Potom piškoty pokryjte tvarohem (doporučujeme tvaroh předtím trochu rozředit mlékem a případně i dosladit). Vrstvu tvarohu pak posypte vybraným ovocem (výborně dezert chutná s jahodami, malinami nebo ostružinami, použít však můžete i jiné ovoce). Potom celý postup zopakujte. Další vrstva piškotů, tvarohů a ovoce a je hotovo. Dejte mističku alespoň na půl dne do ledničky a můžete jíst.

Nepečený dortík - chutná svačinka pro děti
Nepečený dortík

Domácí přesnídávkový nanuk

Děti vám tvrdí, že přesnídávky jsou pro mimina a vy zrovna máte doma spoustu jablek a nevíte co s nimi? Uvařte jablka v hrnci s trochou vody (případně nějakým dalším ovocem) a vše rozmixujte do hladka. Potom nechte vychladnou, nalijte do nanukových formiček a uložte do mrazáku. Uvidíte, že po přesnídávkových nanucích se u vás jen zapráší.

Domácí přesnídávkový nanuk
Domácí přesnídávkový nanuk

Poslední chutná svačinka pro děti – Puding s překvapením

Udělejte ze svačiny hru. Vyberte drobnou hračku (ale ne úplně malou), které nevadí teplo, pečlivě ji umyjte a dejte do misky. Puding uvařte podle návodu na obalu a potom ho nalijte do misky. Dětem naservírujte svačinu a upozorněte je, že je v pudingu čeká překvapení. A hledání pokladu může začít.
Pozor. Hrajte pouze se staršími dětmi, sledujte, zda jedí pomalu, během svačiny se od nich pro jistotu nevzdalujte a čekejte, než hračku objeví.

Puding s překvapením
Puding s překvapením

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru