Dinosauři – kniha s elektronickou tužkou

5/5 - (1 vote)

Dinosauři jsou u nás stejně populární jako Lego, nebo Predasauři a Spiderman. Tyhle stálice synkovi vydrží nejspíš ještě hodně dlouho. Děkujeme společnosti „Knihy Dobrovský“ za věnování knihy pro recenzi 🙂

Dinosauři
Dinosauři

O co jde?

Dinosauři, jsou ilustrovaná kniha určená všem dětem, co mají v oblibě velká uslintaná monstra s tlamou plnou zubů. Aby nebyla kniha stejná jako mnoho dalších, je doplněná o elektronickou tužku na baterie.

U každého dinosaura najdete množství informací o jeho životě, potravě, množství zubů a podobně. Údaje jsou prezentovány formou kvízu. Tedy vždy otázka s několika možnostmi pro odpověď. Ťuknutím tužkou na některou z odpovědí se z ní ozve zvuk, díky kterému ihned poznáte, jestli jste odpověděli správně, nebo ne.

Věděli jste, že Tyranosaurus Rex měl 200 zubů a na celém světě byly vykopané pouze 2 kostry? Ani my ne.

Pochopitelně Tomášek ve svých třech letech číst neumí, takže knížka pro něj funguje jako všechny ostatní. Ovšem jen do té doby, než ukořistí někoho, kdo umí číst. Pak se všechno mění a syn diktuje správné odpovědi. „Co žere Diplodokus? Kytičky! Správně, šikulka!“

Dinosauři - pero
Dinosauři – pero

Kvalitní provedení

Kniha má pevnou vazbu a teoreticky přežije Tomáškovo dinosauří období bez potíží. Ilustrace jsou velmi příjemné. Dinosauři mají veselejší barvy, než v minulosti nejspíš měli a kresby jsou doplněné dětmi, které jim sedí za krkem, nebo stojí vedle nich.

Tužka samotná reaguje na stlačení hrotu. V podstatě vždy vydá tón chybné odpovědi, i když si jí přitiskne syn na čelo. Jen puntík v knize u správné odpovědi vyvolá ten správný zvuk. Mimo zvuky jsou na tužce i světelné body. Červený a zelený – tedy chybná odpověď a správná odpověď.

Tužka je plastová, nicméně na první pohled odolná, napájená bateriemi.

Dinosauři
Dinosauři

Zabaví?

Ano. Záleží na věku dítěte. Jestli umí číst nebo ne a jestli má vypěstovanou závislost na dinosaurech, jako to naše. Pokud vás dinosauři nechávají v klidu, pak nechá vaše dítko v klidu i tato kniha.  Ovšem pokud jsou u vás dinosauři v oblibě, pak najdete na trhu jen málo knih, které zaujmou tak, jako tato.

Dinosauři
Dinosauři

Stručný souhrn

  • zpracování: 8/10
  • zábavnost: 8/10
  • nakladatelství JUNIOR s.r.o.
  • vázaná vazba s plastovou  „kapsou“ pro elektronickou tužku
  • 32 stran
  • určeno: pro kluky, i pro holky
  • nepořádek: žádný
  • zabaví: 10-20 minut
  • bez věkového omezení – záleží na tom, jak vaše dítě miluje dinosaury
  • cena  (březen 2015): 179 Kč

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru