Recenze dětské knížky: Kočičiny kocourka Damiána

Rate this post

Mají vaše děti rády kočky? Existuje hodně kočičích pohádek, ale Kočičiny kocourka Damiána si rádi přečtou jak děti, tak dospělí. Jestli kocourka Damiána ještě neznáte, měli byste si ho určitě přečíst. Dnes je to klasika z pera Václava Čtvrtka, který je pro mnohé autorem jejich dětství.

Příhody kocourka Damiána

Knížka obsahuje jedenáct příběhů, ve kterých hraje hlavní roli kocourek Damián a další kočky ze tří kočičích ulic. Příběhy jsou milé, tak akorát dlouhé pro unavené rodiče a děti na čtení před spaním. Václav Čtvrtek používá hravé slovní obraty, jeho čeština je košatá a přesto srozumitelná. Příběhy vás překvapí nápaditostí i vtipem, který ocení malí i velcí.

Kočičiny kocourka Damiána

Kočičiny kocourka Damiána můžete znát také z Večerníčku. Od televizního zpracování se knížka sice kapku liší, ale, jak sami zjistíte, má své kouzlo.

Na koho se v příbězích můžete těšit?

Samozřejmě se těšte na kocourka Damiána a jeho blešku, co mu bydlí na konci ocasu. Jednou z nejoblíbenějších postav je bitevní kočka Pitipačka, ale setkáte se také s bernardýnem Havrdou, který si není jistý, zda náhodou není jezevčík, s kočkou Jepinkou, pyšnou kočkou Terezou, koťetem Žužlíkem, loveckým kocourem Konrádem a dalšími kočkami. Ti všichni se setkávají v krátkých příbězích a tropí všelijaké kočičiny.

Dozvíte se, jak se kotě Žužlík učilo chytat mouchy, a také co se stalo, když se pokoušel z nouze mouchy lapat lovecký kocour Konrád. To byla teprve kočičina. Jistě se také nasmějete, jak bleška z Damiánova ocásku doběhla bitevní kočku Pitipačku. No zkrátka každý příběh má prostě něco do sebe a věřte, že až se dočtete na konec knížky, bude vám trošku líto, že je kočičinám konec.

TIP: další recenze dětských knížek

recenze: Zimní škola v přírodě

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru