Zábavně naučný park Mirákulum v Milovících

Rate this post

Neuvěřitelné vyžití pro děti, které zahrnuje celkem 12 ha herní plochy, se nachází v Milovicích, jedná se o zábavně naučný park Mirákulum. Cesta je dobře označena, už v Milovících jsou všude ukazatelé, nemáte se tak kde ztratit. Po příjezdu se dostanete na poměrně rozsáhlé parkoviště s velikou kapacitou, k mému úžasu bylo parkoviště zdarma.

Vstupné do parku Mirákulum

Po příchodu do parku nám cvrnkla do očí ihned pokladna. Pokud vás už nebaví neustále prokazovat, kolik je vašim dětem, a zda se vejdou do levnější hranice vstupného, tady budete buď mile nebo nemile překvapeni. Vstup zdarma mají pouze děti, které se výškou vejdou do 90 cm, potažmo 92 cm, nebudou se přeci zouvat. Vyšší děti platí stejně jako dospělý člověk 300 Kč / osobu. Zvýhodněný vstup se vztahuje na seniory a zdravotně postižené osoby. Zakoupit můžete i permanentku, která platí na celou sezónu a stojí 2 000 Kč.

Vybavenost parku Mirákulum

Ať jsme čekali všechno možné, tohle bylo nad všechna naše očekávání. Park je dokonale vybaven pro všechny věkové kategorie, jen samotné projití parku vás zabere podstatně mnoho času, obzvláště pokud se budete všude zastavovat. Pokud máte s sebou více věcí, můžete si je odložit do úschovných skříněk, které se nachází za kontrolou vstupenek.

Gastro mapa v parku

Gastro mapa v parku Mirákulum v Milovicích

Otevírací doba v parku

  • Květen – září – denně od 10:00 – 18:00 h (každý den)
  • Říjen – víkendy a svátky od 10:00 – 18:00 h

Jak se v parku zabavit?

Pokud máte strach, že se budete v parku nudit, určitě na to rychle zapomeňte. Kromě atrakcí, které jsou k dispozici neustále, jsou pořádány i různé programy pro děti. Dole v hale si můžete nakreslit trička nebo namalovat obličej. My jsme měli zrovna to štěstí na program s komiksovou pohádkou Čtyřlístek.

Součástí parku je také veliká vodní plocha, kde se můžete osvěžit. Můžete si také vyzkoušet svůj orientační smysl při cestě z bludiště. Park je postaven tak, aby v něm byla nejen travnatá plocha a atrakce, ale mnoho stromů, které v parných dnech působí jako slunečníky. Sednout si můžete na deku na trávu a odpočinout si. K dispozici je také kontaktní minizoo.

Omezení v parku

Pejsky nechte doma, na kolech nejezděte a kuřte pouze ve vyznačeném prostoru. S pejsky je vstup do areálu zakázán, výjimku mají asistenční pejsci, to je však nutné dohodnout s předstihem. I když je park velký a rozprostře se zde mnoho lidí, je nutné dávat neustále pozor na děti, které jsou všude. Vstup s kolem nebo odrážedlem je nevhodný.

Jak zaopatřit děti v parku?

Bolí vaše dítě nožičky, nezapomeňte na naše vozíky. Cenově vás vyjdou na 150 Kč, záloha je 200 Kč, dostanete zpět po vrácení vozíku.

Máte dítě akční, nezapomeňte pásku vlastní. V parku je mnoho personálu, který je připraven kdykoli zasáhnout, pokud se někdo ztratí. Na pásku, kterou si mohou rodiče vzít za kontrolou vstupenek, stačí napsat vaše telefonní číslo.

V případě úrazu se po parku pohybuje záchranná služba, která je připravena kdykoli zasáhnout. Důležité je akorát to, aby úraz někdo viděl včas a dokázal přesně říct, co se stalo, hlídejte si tak své dítě.

  • Sportovní obuv a oblečení – většina parku je postavena na prolézačkách a různých vysokých hradech, na které se v pantoflíčkách poleze špatně. Nezapomeňte si přibalit i náhradní oblečení.
  • Baterku – některé skluzavky nebo prolézačky vedou do podzemí, což jsme nevěděli, baterkou jsme tedy vybaveni nebyli. Štěstí za telefony v případě dětí, které se bojí tmy.
  • Plavky, ručník – do vodního světa.
  • Jídlo – v celém areálu jsou 4 gastro zóny, kde se můžete kvalitně najíst a občerstvit. Přinést si samozřejmě můžete i vlastní jídlo. Pokud vyberete jídlo na místě, doporučuji pizzu, naprosto úchvatná a v poměru cena a velikost milé překvapení. Rozdělaný oheň v peci dodává pizze příjemnou chuť.

Bonusem je pořádek a čistota všude. Jediná škoda, že nemají vratné kelímky, ušetřilo by to mnoho plastových kelímků, měli byste také dobrou památku domů.

zábavně naučný park Mirákulum v Milovících
zábavně naučný park Mirákulum v Milovících

Domovská stránka parku zde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru