recenze: Kouzelné čtení – elektronická tužka Albi a Svět zvířat

Rate this post

Hledáte způsob jak zabavit, nebo něco naučit vaše dítě? Vyzkoušeli jsme elektronickou tužku z edice Kouzelné čtení Albi. Výrobek testoval (a stále testuje) náš junior. Tužku s naučnou knihou Svět zvířat už asi nedá z ruky.

Kouzelné čtení Albi - elektronická tužka

Co je kouzelného na elektronické tužce Albi?

Abyste si elektronickou tužku opravdu užili, budete potřebovat některou z knih Kouzelné čtení Albi. Výběr je široký. Na trhu jsou zábavně-naučné tituly, které pomohou s výukou Angličtiny, připraví předškoláky, pomohou s logopedií, nebo s rozvojem hudebního talentu. Mezi novější knihy patří dinosauři, nebo doprava. Pro starší děti je vhodná kniha Atlas Světa. Mimo naučných existují knihy ryze zábavné, jako je pohádka O perníkové chaloupce, nebo Večerníčkovy pohádky. Kromě interaktivních knih jsou v obchodech i hry do auta a hudební nástroje. Vše si s elektronickou tužkou krásně rozumí. My jsme si pro testování vybrali interaktivní knihu Svět zvířat, kterou jste mohli vidět i v televizní reklamě.

Svět zvířat

Kniha je tématicky rozdělená do osmi různých prostředí. Podíváte se do typicky českého lesa, mokřad, hor, savany, pralesa, moře, arktidy a na poušť. Každému z témat je věnována jedna dvoustrana. Pokud se vám zdá, že toho v knize není mnoho, nenechte se zmást. Jen v této je totiž více než 900 zvuků k přehrání. Mluveným komentářům propůjčil hlas Otakar Brousek mladší. Na každé dvoustraně je v pravém spodním rohu sada interaktivních ikon. Zde si čtenář vybírá, co ho na stránce zajímá. Podle zvolené funkce zjistíte, jak se zvířata jmenují, jaké zvuky vydávají, nebo co je na nich zajímavého. Znalosti pak lze využít v zábavných kvízech. Dítě hledá podle názvu, zvuku, nebo zajímavosti správného tvora.

Ovládání celé knihy a elektronické tužky je snadné. Po jejím zapnutí, ji přiložíte k první funkční ikonce se symbolem vypínače. Tím tužka „pochopí“, jakou knihu si čtete. Dál už jen přikládá čtenář tužku přímo k jednotlivým obrázkům v knize. Doporučený věk je od 5 let. Junio jí ale bez potíží zvládal i v mladším věku a baví ho i teď, kdy je starší. Vše v knihách je kompletně česky.

Kouzelné čtení Albi - komplet s knihou Svět zvířat

Elektronická tužka, nebo MP3 přehrávač

Tužka je z pevného plastu, který odolá hrubšímu zacházení. Oči a ústa při používání barevně problikávají. Pod očima nejdete dva malé reproduktory. Zepředu jsou umístěná dvě tlačítka pro ovládání tužky. Na boku je umístěno ovládání hlasitosti, USB konektor, sluchátkový konektor a micro-SD karta. Tužka dobře padne do dětské ruky a její ovládání je jednoduché a intuitivní. Na to, jak je tužka malá, přehrává zvuky nahlas a kvalitněji, než byste čekali.

V krabici naleznete kromě elektronické tužky další drobné příslušentsví. To nejzásadnější je napájecí adaptér do zásuvky a mini USB kabel. Tužka má v sobě ukrytou baterii která nelze vyjmout. Po nabití se roszvítí modré diody. Nabíjení tužky i komunikace s PC je řešená běžným mini USB kabelem. Lze tedy snadno dokoupit v případě, že vám ho rozkouše domácí mazlíček. V balení je připravený i jednoduchý stojánek. Díky němu můžete nechat tužku na stole, aniž by z něj padala. K užitku je i manuál, vysvětlující jednotlivé funkce.

Příjemně nás překvapily dvě další možnosti, jak tužku využít a moc se o nich nikde na internetu nedozvíte. Jednou z nich je nahrání hudby ve formátu MP3 z vašeho PC. Po připojení tužky k počítači, se chová jako běžný flash disk. Hudbu nahrajete přímo do kořenovího adresáře – tedy nevytváříte žádné složky. Můžete ji pak využívat jako MP3 přehrávač. Připojit lze libovolná sluchátka s konektorem jack 3,5mm. Ten je bežný pro drtivou většinu sluchátek na trhu. Hudbu lze přehrávat přiložením tužky k symbolu „play“ v přiložené knížečce. Druhou zajímavou funkcí je možnost nahrávání a ukládání vlastních zvuků. Do tužky můžete hýkat, nebo nahrávat své vlastní pohádky. Dokonce lze dokoupit sadu samolepek. Kreativci si tak mohou vytvořit vlastní knihu, nebo komix. Ten lze doplnit samolepkami, ke kterým nahrajete vlastní zvuky. Fantazii se meze nekladou. Můžete tak snadno oživit vaše fotografie, knihu, obrázky na nástěnce, hračky a mnoho dalšího. Tužka pozná, co má u které samolepky přehrát.

(ne)omezené možnosti

Zvuky, které tužka přehrává, má uložené ve své paměti. Pokud se rozhodnete udělat vlastní nahrávky, využívat MP3 přehrávač a dokupovat nové knihy, snadno dosáhnete limitů kapacity tužky. Pro tyto případy jsou na jejím boku malá vrátka přichycená šroubkem. Za nimi je vložená paměťová karta o velikosti 4 GB. Můžete ji vyměnit za kartu s kapacitou až do 16Gb a nenechat se omezovat. Pro běžné využití 4 GB zcela postačí. Jedna kniha zabere cca 200 MB.

Kouzelné čtení Albi - stojánek

Při koupi nové knihy, je třeba tužku aktualizovat a stáhnout nový zvukový soubor z internetových stránek výrobce. Jednoduchým způsobem tak tužku naučíte nové triky. Pokud byste měli s instalací jakékoliv potíže, podpora výrobku je v češtině. Manipulace s tužkou a její aktualizace je ale velmi snadná.

Souhrn

Kouzelné čtení Albi a elektronická tužka je krásná kombinace papírové knihy s moderní technoligií. V dnešní době tabletů a mobilních telefonů jde o velmi příjemné zpestření. Kouzelné čtení můžete využít i jako způsob, jak vaše dítě naučit zacházet s klasickými knihami a najít si v nich to pravé kouzlo. Vřele doporučujeme!

Co se nám líbilo

Comohlo být lepší

 • snadná manipulace

 • tužka padne do ruky i dítěti

 • odolná konstrukce

 • dostatek knih na trhu

 • učí pozornost, soustředění, motoriku

 • znalosti zábavnou formou

 • vše v češtině

 • využití jako MP3 přehrávač

 • možnost vlastích zvuků

 • nabíjecí kabel mohl být delší

 • pro nové knihy je nutná aktualizace tužky

 • Celkové hodnocení 10/10
 • vhodné pro chlapce, i děvčata
 • nepořádek – žádný
 • zabaví – 30-60 minut
 • děkujeme knihkupectví Knihy Dobrovský, za poskytnutí výrobku!
 • cena knihy s tužkou (listopad 2015): 1259 Kč
 • cena knihy bez tužky (listopad 2015): 359 Kč

22 názorů na “recenze: Kouzelné čtení – elektronická tužka Albi a Svět zvířat”

 1. Klára Hotová

  Taky jsme koupili dětem a velice se jim to líbí… Což jsem ráda, protože je to vzdělávací a to i se základy angličtiny. Doporučuji pokud máte malé děti

 2. Pája Ohnistková

  Souhlasím!! Opravdu to děti baví a krásně se jim to pamatuje 🙂 Pořizujeme knížku za knížkou 🙂

 3. Podle mě je to strašně chytrá vec, děcka to náramě baví a přitom se vzdělávají. Nevím o ničem v poslední době co by se jim tak líbilo. Super krok vpřed zase, skvela odvedená prace albi.

 4. S manželem jsme se rozhodli, že to dětem na Vánoce pořídíme, tak se těšíme jaké to bude. 🙂

 5. Je to výborné, syn se zároveň učí a zabaví na dlouhé hodiny a já si můžu trošku odpočinout. Díky za tento vynález! 😀

 6. Jiří Pavel

  Netušil jsem, že to bude opravdu tak dobré. Když to manželka koupila, tak jsem tomu moc nevěřil, ale syn už chytá základy angličtiny a to jsou mu 4 roky. 🙂

 7. Rozhodli jsme se s manželkou koupit synovi (3,5 roku) Kouzelné čtení: Svět zvířat, tak snad to bude zvládat.

 8. Je to moc dobré, viděla jsem to zatím jen u sestry a děti si vžycky chtěli hrát hlavně s tou kouzelnou tužkou. 🙂

 9. Dvě poznámky. V poslední verzi tužky jsou již nahrané všechny knížky a tak není potřeba aktualizovat. Zde bych ale vytknul výrobci, že knížky jsou v tužce nahrané v původní velikosti souborů a zbytečně tak zabírají spousta místa. Doporučuji si tak soubory aktualizovat a získáte hodně volného prostoru v paměti na případné MP3 soubory.
  Jinak musím oponovat těm, co říkají, že knížka je určená pro starší děti. Máme holčičku a bude ji za měsíc 2 roky a už knížku využívá. Oblíbila si hlavně Anglický obrázkový slovník, pak Hravé učení a taky Zpívánky 1.

 10. Pingback: ALBI KOUZELNÉ ČTENÍ | Interaktivní a naučné čtení (2020) | tipp.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru