Skákající Králíček

5/5 - (1 vote)

Další z Ježíškových bezva nápadů, byla hra „Skákající králíček“. Klukovi se moc líbí, ale jenom z bezpečné vzdálenosti, ideálně za máminou sukní. Pro spoustu dětí zábava, pro naše noční můra 🙂

sedí ve své jamce...

O co jde?

Princip hry je jednoduchý. Králíčkovi se do jeho brlohu nastrkají kolem dokola mrkve a pak se samotný ušák posadí doprostřed. Dítka pak tahají mrkve z brlohu v počtu, jaký ji určí přiložená ruleta. Protože králíkovi se nelíbí, že ho mládež okrádá o zásoby, náhodně při vytažení mrkve vyskakuje z brlohu ven. Když ho hráč chytí, dostává mrkve od ostatních.  A vyskakování králíčka, je ten moment, který je noční můrou pro našeho poseru. Mrkve, brloh, králík – všechno OK. Jakmile má ale dojít na tahání mrkví a trojitý axl králíka, je synátor ukrytý minimálně tři a půl kilometru daleko.

Co je v krabici

V krabici najdete králíka, plastový záhonek (brloh), plastové mrkve, čtyři barevné „ošatky“ a cosi jako ruletu, podle které má za úkol každá hráč vytáhnout určitý počet mrkví naráz. Vše je vyrobeno z plastu, králík je spíš gumový. Materiál velmi podobný, jako se používá u hraček pro psi. To má sice za následek, že se králík obtížněji usadí doprostřed svého doupěte, ale na druhou stranu, když vyskočí a trefí vaše dítko přímo mezi oči, nedojde k úrazu, protože není tvrdý.

detail zajocha
kompletní obsah

Zabaví?

Králík najde uplatnění hlavně v rodinách s více dětmi. Tomášek (jako jedináček) u téhle záležitosti vydrží, ale jen když si hrajeme s ním. Ládování mrkví do brlohu je z celé věci to nejlepší. Pro ostatní děcka ale bude největším zážitkem to napětí, na koho rozezlený ušatý gumák hupsne. Hra je určená dětem od 4 let, možná proto jsme jí ještě nikdy nehráli podle pravidel a plastové ošatky na mrkve a ruletu ani nevyndaváme z krabice.

Stručný souhrn

  • zpracování: 7/10 (děti budou mít problém králíka posadit tak, aby to celé fungovalo správně)
  • zábavnost: 6/10
  • výrobce: Goliath
  • určeno: pro kluky, i pro holky
  • nepořádek: minimální
  • zabaví: ve dvou s více hráčích 30-40 minut
  • vhodné pro děti mezi čtyřmi až šesti roky
  • cena  (leden 2015): cca 450 Kč
  • zakoupit lze na internetu, i v běžných obchodech
wikyhracky

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru