Skvělá zábava na cesty – Kapesní atlasy a Kartičky do přírody

5/5 - (2 votes)

Hledáte ideální čtení na cesty, které zabalíte do jakéhokoli zavazadla? Vlastně klidně postačí poutko kalhot… To jsou kapesní atlasy nakladatelství Bylo nebylo či Kartičky do přírody- skladný, zajímavý a edukační kamarád. To znamená, že je vždy po ruce, ať už se vydáte na dobrodružství do přírody, na výlet, do školy nebo na dovolenou.

Kapesní atlas od nakladatelství Bylo nebylo

Kapesní atlas má 10 stran o rozměru 56×88 mm. Každá stránka je vyrobena z pevného kartonu, takže je vhodná i pro děti se zálibou v trhání stránek knih.

Každý kapesní atlas se zaměřuje na jiné téma, což poskytuje široké možnosti pro objevování a učení se. Například atlas s názvem Brouci představuje ve stručnosti různé druhy hmyzu. Děti tak věrně představí jejich vzhled, celý název v českém jazyce i v Latině a základní stručnou informaci o tomto malém tvorovi.

Dalšími tématy, kterým se atlasy věnují, jsou Ptáci, Trilobiti, Motýli, Kameny, Oblaka, Bylinky a Lišejníky. Každý atlas nabízí zajímavé informace a obrázky, které pomáhají rozšířit znalosti o daném tématu.

Kartičky do přírody

Vedle Kapesních atlasů bych ještě ráda doporučila Kartičky do přírody, které mají podobný formát 79×105 mm. Jde o 10 kartiček propojených šroubovacím kroužkem z ocelového lanka, takže opět není problém umístit kamkoliv. Papír je slabší, ale vcelku odolný.

U ilustrací bych se více přiklonila ke kartičkám od Bylo nebylo, ale pokud jde o texty tyto jsou velmi vydařené a čtivé. Vlastně pro menší děti ideální a i mně bavilo číst si o slepičce nebo ovci.

Témat opět najdete celou řadu. Jsou to Motýli, Domácí zvířátka, Houby, Rostliny, Broučci či Ptáci. Cena jednoho archu vychází zhruba na 130 Kč.

Kapesní atlasy nebo Karčičky do přírody? Či obojí?

Za mě určitě obě varianty. Už si nedokážu představit cestu tramvají, kdy bychom s sebou neměli jednu z těchto malých knih. Vedle Albi Kouzelného čtení je to u nás asi nejčtenější materiál, protože je zkrátka skladný a nestane se, že bych jeden z nich nevměstnala do kabelky. Dokonce i když někam vyrazím bez dětí, stane se, že ve volné chvíli jimi listuji, protože zkrátka stále jsou v té kabelce. Ale je to skvělé. Díky nim dokážu i já rozeznat řadu brouků, rostlin a dokonce Trilobitů…

Mám-li však porovnávat ilustrace a rozložení textu a ilustrací, více se mi vyhovují Kapesní atlasy. Přes celou vrchní stranu je krásná ilustrace brouka, rostliny aj. a z druhé strany najdete text. U Kartiček je vše umístěno na jednu stranu. Naproti tomu texty jsou tady čtivější a jednotné. Kapesní atlasy mají texty různé podle autorů, takže u některých je text velmi stručný, kděžto jiné jsou docela obsáhlé a pro menší děti i příliš složité. Výběr je ale velký, takže si najdete ty, co vám budou nejvíce vyhovovat. Já preferuji od každého něco.

Shrnutí na závěr

Kapesní atlasy od nakladatelství Bylo nebylo i Kartičky do přírody jsou nejen informativní, ale také zábavné. Děti se mohou dozvědět nové věci o přírodě a světě kolem sebe a zároveň si hravou formou procvičit paměť a pozorovací schopnosti. A nejen pro děti jsou kartičky skvělé. I dospělí ocení zajímavá témata, který přináší.

Takže ať už jste malí nebo velcí dobrodruhové či potřebujete zabavit své děti při cestě hromadnou dopravou, Kapesní atlasy od nakladatelství Bylo nebylo či Kartičky do přírody jsou skvělým společníkem pro každou cestu. Přinášejí vědomosti, zábavu a krásné ilustrace, které vás provedou různými tematy. Stačí si jednoduše vybrat to, které vás nejvíce zajímá a můžete jet.

Ukázka kapesního atlasu a kartiček do přírody

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru