Galerie ocelových figurín

Rate this post

Galerii ocelových fugurín najdete v ulici 28. Října, pod Václavským Náměstím v Praze. Ve dvou podlažích je tu výstava soch, zhotovených z oceli a kovového šrotu. Jakkoliv nevábně to může znít, jde o jedinečný zážitek. Přečtěte si víc o naší návštěvě v tomto krátkém článku.

Umění z recyklovaného šrotu

Pražská pobočka je jednou z pěti galerií v Evropě, které vystavují filmové a pohádkové postavy, příšery, roboty, zvířata, modely automobilů a motorek, i nějaké zpěváky. Vše v životní velikosti a to včetně kolosálních Transformers, obávaného Hulka, nebo dokonce trůn ze seriálu Hry o trůny (na který si můžete sednout). Jakkoliv úžasně postavy vypadají na fotografiích, na živo je zážitek ještě silnější. Každá socha je svařená z velkého množství nejrůznějších součástek, řetězů, ozubených koleček a dalšího kovového šrotu a každá je hotové umělecké dílo.

Na všechny modely si můžete sáhnout, do auta nastoupit, na motorku nasednout, potěžkat si zbraně, nebo třeba Thorovo kladivo. V jaké jiné galerii Vám to dovolí?

Galerie ocelových figurín kolik Vás to bude stát?

Připravte si peněženky, vstupné něco stojí. Dospělý zaplatí za vstup 299 Kč a děti 189 Kč. Další varianty jsou pro rodiny, seniory, studenty, skupiny atd. Kompletní ceník můžete nastudovat přímo zde. Vstupenky se objevují i na slevových portálech, jako slevomat.cz, kde se dá výrazněji ušetřit. Jde o zcela unikátní záležitost, jakou jinde (nejen) v České Republice nenajdete. Pro návštěvníky je k dispozici šatna, skromné občerstvení a suvenýry. V Galerii ocelových figurín je také výtah a toaleta.

Galerie ocelových figurín IronMan
Galerie ocelových figurín Ocelový Steampunk IronMan

Přijdete si na své

Na výstavě je něco pro každého. Děti si osahají pohádkové postavy a auta, tatínkové budou obdivovat Terminátora, Vetřelce a další akční hrdiny, maminky se zastaví u Michaela Jacksona, Jacka Sparowa, nebo u roztomilých Mimoňů. Prohlídkou strávíte zhruba 90 minut, ale když se trochu zapomenete, bude to mnohem déle. Kdo by nechtěl selfie na Instagram přímo ze železného trůnu, s nějakým Avengerem, nebo na kapotě luxusního sporťáku, no ne? Tak šup do Galerie ocelových figurín.

  • Běžné vstupné: 299 Kč dospělý, 189 Kč dítě
  • K dispozici: Toalety, občerstvení, šatna, výtah
  • Na sochy můžete sahat, sedat atd.
  • Ideální pro návštěvu s dětmi
  • Mnoho odkazů na filmy, pohádky, komiksy, automobily a motorky
  • Otevřeno denně od 10:00 do 22:00 (pátky a soboty do 23:00)
  • Vřele doporučujeme!

1 názor na “Galerie ocelových figurín”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru