Galerii ocelových fugurín najdete v ulici 28. Října, pod Václavským Náměstím v Praze. Ve dvou podlažích je tu výstava soch, zhotovených z oceli a kovového šrotu. Jakkoliv nevábně to může znít, jde o jedinečný zážitek. Přečtěte si víc o naší návštěvě v tomto krátkém článku.

 

 

Umění z recyklovaného šrotu

Pražská pobočka je jednou z pěti galerií v Evropě, které vystavují filmové a pohádkové postavy, příšery, roboty, zvířata, modely automobilů a motorek, i nějaké zpěváky. Vše v životní velikosti a to včetně kolosálních Transformers, obávaného Hulka, nebo dokonce trůn ze seriálu Hry o trůny (na který si můžete sednout). Jakkoliv úžasně postavy vypadají na fotografiích, na živo je zážitek ještě silnější. Každá socha je svařená z velkého množství nejrůznějších součástek, řetězů, ozubených koleček a dalšího kovového šrotu a každá je hotové umělecké dílo.

Na všechny modely si můžete sáhnout, do auta nastoupit, na motorku nasednout, potěžkat si zbraně, nebo třeba Thorovo kladivo. V jaké jiné galerii Vám to dovolí?

Kolik Vás to bude stát?

Galerie ocelových figurín IronMan
Galerie ocelových figurín Ocelový Steampunk IronMan

Připravte si peněženky, vstupné něco stojí. Dospělý zaplatí za vstup 299 Kč a děti 189 Kč. Další varianty jsou pro rodiny, seniory, studenty, skupiny atd. Kompletní ceník můžete nastudovat přímo zde. Vstupenky se objevují i na slevových portálech, jako slevomat.cz, kde se dá výrazněji ušetřit. Jde o zcela unikátní záležitost, jakou jinde (nejen) v České Republice nenajdete. Pro návštěvníky je k dispozici šatna, skromné občerstvení a suvenýry. V Galerii ocelových figurín je také výtah a toaleta.

Přijdete si na své

Na výstavě je něco pro každého. Děti si osahají pohádkové postavy a auta, tatínkové budou obdivovat Terminátora, Vetřelce a další akční hrdiny, maminky se zastaví u Michaela Jacksona, Jacka Sparowa, nebo u roztomilých Mimoňů. Prohlídkou strávíte zhruba 90 minut, ale když se trochu zapomenete, bude to mnohem déle. Kdo by nechtěl selfie na Instagram přímo ze železného trůnu, s nějakým Avengerem, nebo na kapotě luxusního sporťáku, no ne? Tak šup do Galerie ocelových figurín.

  • Běžné vstupné: 299 Kč dospělý, 189 Kč dítě
  • K dispozici: Toalety, občerstvení, šatna, výtah
  • Na sochy můžete sahat, sedat atd.
  • Ideální pro návštěvu s dětmi
  • Mnoho odkazů na filmy, pohádky, komiksy, automobily a motorky
  • Otevřeno denně od 10:00 do 22:00 (pátky a soboty do 23:00)
  • Vřele doporučujeme!