Máme rádi pavouky! Tedy ne ty chlupaté, co na vás číhají za skříní. Nám se líbí ti plastoví, na dálkové ovládání. Jsou jak vystřižení ze sci-fi filmu a jeden druhého dokáže efektně sestřelit. Děkujeme e-shopu www.prodeti.cz, který nám roboty k recenzi poskytl.

K čemu bojový robopavouk?

Bojový pavouk HexBug 2.0 je chytlavá věcička. Ovládá se malým dálkovým ovladačem, který zvládnou i malé děti. Pavouk pochoduje vpřed a vzad. Druhým tlačítkem se otáčí jeho “hlava” doleva a doprava, nebo rovnou kolem dokola. Její natočení udává směr, kterým pavouk pochoduje. Navíc je vybavený kanónem, který svítí a střílí infračervený paprsek. A tady začíná sranda. Když totiž máte dva, nebo víc robopavouků (nebo jiných bojových brouků), můžete válčit mezi sebou. Každý pavouk snese 6 zásahů. Při sedmém se deaktivuje a oživíte ho tlačítkem na jeho přední části. Zásah signalizuje zvukové znamení a červené zablikání. Kdo chce doma pořádnou bitvu ocení, že jedním ovladačem můžete ovládat až 4 pavouky najednou. Jen si to představte. Dvě děti a osm pavouků proti sobě. Ovládají se velmi snadno. Doporučený věk je od osmi let, nicméně i mladší děti pavouky zvládnou bez větších potíží.

Co je v krabici

Pavouk i dálkové ovládání už v sobě mají vložené baterie. Před použitím je potřeba z ovladače vytáhnout proužek, který brání jejich předčasnému vybítí. Pojistka ale chybí v pavoukovi. Oba pavouci, které máme doma, byli hned po vybalení vybití. V balení jsou naštěstí další 3 baterie na výměnu. Přesto je doporučujeme dokoupit do zásoby. Pro jejich výměnu je třeba povolit jeden šroubek a odklopit víčko z vrchu pavouka.

Technické zpracování hračky je vynikající. Roboti jsou vypiplaní v každém detailu. Na nohách je textura, která napodobuje šrámy a opotřebení z minulých bitev. Roboti vydávají zvuky a blikají LED diodami při zásahu a střelbě. Úžasně zpracovaný je pohyb pavouků. Ovladač je pro dospělé prsty velmi malý. Dětem naopak do rukou padne jako ulitý. Najdete na něm dvě tlačítka pro pohyb vpřed, vzad a otáčení, tlačítko pro střelbu a přepínač kanálů.

Souhrnné hodnocení

Hexbug Bojový Pavouk 2.0 je krásnou hračkou. Lépe zabaví, když děti mohou soupeřit a útočit jeden na druhého. Nemusíte se bát objednat dva najednou, nebo využít i dalších variant. Pozor – ne všichni pavouci umí střílet a přijímat zásahy. Napište si Ježískovi o Hexbug pavouka, nebo jinou potvoru. Nejlépe na www.prodeti.cz! Vřele doporučujeme!

Co se nám líbilo

Co mohlo být lepší

  • Celkový vzhled hračky
  • Pohyb pavouka
  • Jednoduché ovlávání
  • Náhradní baterie v balení
  • Zvuky a osvětlení robota
  • Přestřelky
  • Chybí pojistka proti vybíjení baterií pavouka před prvním rozbalením