Recenze: HexBug 2.0

Rate this post

Máme rádi pavouky! Tedy ne ty chlupaté, co na vás číhají za skříní. Nám se líbí ti plastoví, na dálkové ovládání. Jsou jak vystřižení ze sci-fi filmu a jeden druhého dokáže efektně sestřelit. Děkujeme e-shopu www.prodeti.cz, který nám roboty k recenzi poskytl.

K čemu bojový robopavouk?

Bojový pavouk HexBug 2.0 je chytlavá věcička. Ovládá se malým dálkovým ovladačem, který zvládnou i malé děti. Pavouk pochoduje vpřed a vzad. Druhým tlačítkem se otáčí jeho “hlava” doleva a doprava, nebo rovnou kolem dokola. Její natočení udává směr, kterým pavouk pochoduje. Navíc je vybavený kanónem, který svítí a střílí infračervený paprsek. A tady začíná sranda. Když totiž máte dva, nebo víc robopavouků (nebo jiných bojových brouků), můžete válčit mezi sebou. Každý pavouk snese 6 zásahů. Při sedmém se deaktivuje a oživíte ho tlačítkem na jeho přední části. Zásah signalizuje zvukové znamení a červené zablikání. Kdo chce doma pořádnou bitvu ocení, že jedním ovladačem můžete ovládat až 4 pavouky najednou. Jen si to představte. Dvě děti a osm pavouků proti sobě. Ovládají se velmi snadno. Doporučený věk je od osmi let, nicméně i mladší děti pavouky zvládnou bez větších potíží.

Co je v krabici

Pavouk i dálkové ovládání už v sobě mají vložené baterie. Před použitím je potřeba z ovladače vytáhnout proužek, který brání jejich předčasnému vybítí. Pojistka ale chybí v pavoukovi. Oba pavouci, které máme doma, byli hned po vybalení vybití. V balení jsou naštěstí další 3 baterie na výměnu. Přesto je doporučujeme dokoupit do zásoby. Pro jejich výměnu je třeba povolit jeden šroubek a odklopit víčko z vrchu pavouka.

Technické zpracování hračky je vynikající. Roboti jsou vypiplaní v každém detailu. Na nohách je textura, která napodobuje šrámy a opotřebení z minulých bitev. Roboti vydávají zvuky a blikají LED diodami při zásahu a střelbě. Úžasně zpracovaný je pohyb pavouků. Ovladač je pro dospělé prsty velmi malý. Dětem naopak do rukou padne jako ulitý. Najdete na něm dvě tlačítka pro pohyb vpřed, vzad a otáčení, tlačítko pro střelbu a přepínač kanálů.

Souhrnné hodnocení

Hexbug Bojový Pavouk 2.0 je krásnou hračkou. Lépe zabaví, když děti mohou soupeřit a útočit jeden na druhého. Nemusíte se bát objednat dva najednou, nebo využít i dalších variant. Pozor – ne všichni pavouci umí střílet a přijímat zásahy. Napište si Ježískovi o Hexbug pavouka, nebo jinou potvoru. Nejlépe na www.prodeti.cz! Vřele doporučujeme!

Co se nám líbilo

Co mohlo být lepší

  • Celkový vzhled hračky
  • Pohyb pavouka
  • Jednoduché ovlávání
  • Náhradní baterie v balení
  • Zvuky a osvětlení robota
  • Přestřelky
  • Chybí pojistka proti vybíjení baterií pavouka před prvním rozbalením

1 názor na “Recenze: HexBug 2.0”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru