Kvído – Sešit plný aktivit

5/5 - (1 vote)

Jako matka dvou malých dětí stále hledám způsob, jak děti zabavit, ale současně přispět k jejich rozvoji, proto jsem byla nadšená, když jsem narazila na materiály, co Kvído od Albi nabízí. Pracovní sešit „Sešit plný aktivit“ od Albi se stal u nás doma opravdovým hitem.Pojďme se na jejich produkty společně podívat.

Jak již název napovídá, sešit je přeplněný různými aktivitami, které stimulují dětské myšlení, zaměřují se na koncentraci a paměť dětí, rozvíjí matematické i logické uvažování, sociální chování a jemnou motoriku. Na 32 stránkách najdete grafomotorická cvičení, posuzování obrázků, poznávání rozdílů, doplňování chybějících dílků či spojování obrázků, co spolu nějak souvisí a mnohem více.

Na první pohled

Sešity nás oslovily na první pohled. No, koukněte na ně, jak se vám líbí. Jsou krásně barevné, veselé a děti jsou přirozeně přitahovány k jasným a veselým barvám. Upoutání pozornosti je tedy na jedničku.

Pro jaké děti jsou vhodné?

Aktivity jsou navrženy tak, aby byly pro děti přiměřeně výzvou, ale ne příliš obtížné – což je přesně to, co potřebujete pro malé děti, které se teprve učí nové dovednosti. Navíc můžete začít hezky postupně. Najdete sešit od 3+ a takto dále až po úroveň 6+.

Vedle “klasických” Sešitů plných aktivit Kvído nabízí i variantu Angličtina, Sešitová únikovka nebo Zvířátkové učení. My zatím vyzkoušeli pouze dva sešity 3+ a 4+, ale brzy se jistě vrhneme i na další varianty.

Kvído toho však nabízí mnohem více!

Naše pozitivní zkušenost nás inspirovala, jak už je u nás zvykem, k nákupu dalších produktů ze série Kvído od Albi – Roztančené fixy pro předškoláky 3+ a Obrázkové hádanky na cesty pro předškoláky 4+. Narozdíl od Sešitů je možné tyto aktivity používat opakovaně díky smývatelným fixám, takže hned v úvodu velké plus!

Roztančené fixy – grafomotorická cvičení pro nejmenší děti

Roztančené fixy se u nás rychle staly oblíbenými, protože děti milují kreslení a psaní za pomoci mazatelné fixy. Navíc fixy mají na sobě takové návleky ve tvaru rybiček, díky kterým dítě tužku přirozeně hezky drží!

Každá stránka obsahuje krátký text a obrázek, jehož část je vyznačena přerušovanými čarami. Ty mají děti za úkol obtahovat. Ať už jde o lízátka či jízdu na skluzavce, každá stránka je jiná, barevná, nápaditá.

Obrázkové hádanky – aneb zpestření klasických pohádek

Obrázkové hádanky na cesty jsou také skvělý nápad. Díky mazatelnému fixu, který je součástí balení, může dítě své odpovědi opravit nebo se k úkolům vracet. Jsou také velmi kompaktní, takže je můžete vzít s sebou na cesty, do čekárny u lékaře nebo je použít jako zpestření večerního čtení pohádek.

Kombinace obrázkových hádanek a klasických pohádek mě nadchla ze všeho nejvíce. Jsou krásné jak po grafické stránce, tak po obsahové. Povyprávíte si klasickou pohádku a současně splníte řadu různých nápaditých úkolů, které děj nijak nenarušují. Skvělý nápad. Najdete zde pohádku Hrnečku, vař, O Smolíčkovi, Červená Karkulka, O dvanácti měsíčkách a O kohoutkovi a slepičce.

Kvído a jeho další aktivity

  Celkově jsem ze všech těchto materiálů nadšená! Nejenže jsou zábavné a vzdělávací, ale také jsou navrženy tak, aby si je děti zamilovali. Osobně také oceňuji, že jsou určeny pro různé věkové kategorie.

  Navíc Kvído toho nabízí mnohem více. Já sama si už brousím zuby na jejich Hru na dobrou noc nebo na Chytré vějíře, které nabízí v celé řadě provedení podle věku a nabízí zabávu na cestu, k lékaři či při pouhé cestě tramvají. Najdete tady ale i samotnou chobotnici Kvída v plyšové podobě, nebo různé pastelky, hry a knihy, které jsou určené pro děti od 2 let.

  Pokud tedy hledáte způsob, jak podpořit rozvoj svých dětí, zatímco je zároveň zabavíte, rozhodně doporučuji vyzkoušet Sešit plný aktivit a další produkty z řady Kvído od Albi. Jsem si jistá, že budete stejně jako my více než spokojení.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Přejít nahoru