recenze: Lapuťák a kapitán Adorabl

Rate this post

Když dětská knížka začíná válkou, je jasné, že se nejedná o klasické čtení. Jestli jste na internetu zahlédli zmínku o blogu s názvem „Deníček moderního fotra„, tak už možná trochu tušíte odkud vítr fouká. Lapuťák a kapitán Adorabl je čtení kouzelné, napínavé, vtipné i originální. Navíc je mezi řádky spousta srandy i pro dospělé čtenáře.

V hlavní roli Čeněk

Stejně jako na blogu Dominika Landsmana, tak i v knížce je hlavním hrdinou malý Čeněk. Protože dostal trojku z Angličtiny, hrozilo že k žádnému moři na dovolenou nepojedou. Jeho rodiče ale nejsou žádní tyrani a tak jako trest za horší známku spolehlivě postačí zakázaný počítač na celý týden. Tedy hned jak ho nechají opravit. Táta do auta nakládá člun a rodinka vyráží. Na uzavřené pláži pak Čeněk najde tvora, kterým celý příběh začíná.

Dominik Landsman není letitým spisovatelem. Jeho rukopis z blogu a připojeného Facebooku je originální a neotřelý. Stejným způsobem je psaná i celá kniha. Lidsky, hravě a vtipně. Humor v příběhu skáče od naivního, až po ten úplně černý. Příběh obsáhne hned několik žánrů, od detektivky, přes satiru, až po fantasy podobné Terrymu Pratchettovi a jeho Zeměploše. Přesto se nemusíte bát nějakého „kočkopsa“ všechno k sobě pěkně pasuje. Dokonce i ta válka a démoni z první kapitoly.

Příběh zaujme hlavně klučičí publikum. Děvčatům bude chybět nějaká ryze holčičí postava. Celou knihu úžasně doplňují ilustrace Petera Stankoviče, vzdáleně připomínající kresby z příběhů Tima Burtona. Jestli přemýšlíte jakou knížku pro vašeho juniora pořídit, tak přestaňte.  Kupte Lapuťáka a kapitána Adorabla. Třeba tady u Dobrovského online, nebo přímo na prodejně. Pobaví vaše děti a vás taky.

  • Počet stran: 248
  • Autor: Dominik Landsman
  • Pro děti od 7 let
  • Vhodná spíš pro kluky
  • První vydání v roce 2017
  • Výr a vír opravdu není to samé 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru