recenze: O moudré velrybě a další pohádky

Rate this post

Čtení na dobrou noc se u nás stalo každodenním rituálem. Někdy přečteme celou kapitolu, jindy jen kousek. Dokud kluk neodpadne, nebo je už pozdě. Nedávno jsme dočetli knížku s dlouhým názvem „O moudré velrybě a daší pohádky“

Je libo velrybu, delfíny, chobotnici, nebo třeba slony?

V knize najdete celkem 5 příběhů na 56 stranách. Za týden ji při večerním čtení spolehlivě zvládnete. Je krásně ilustrovaná Vendulou Hegerovou a text je skládaný tak, aby mu děti dobře rozuměly. První z příběhů s názvem „Příběh z vesmíru“ je o ohromné velrybě a jejích delfíních kamarádech. Druhý nese název „Tajemný tvor“ a vypráví o chobotnici, která ráda potápí lodě a hledá v nich poklady. Ve třetím želvička Anička hledá poklad na konci duhy. Poslední dvě pohádky jsou delší. První z nich vypráví o tučnácích a poslední popisuje útrapy sloní rodinky, při hledání nového útočiště s dostatkem vody.

O Moudré Velrybě - slon
O Moudré Velrybě – sloní rodinka

Kniha má pevnou lesklou vazbu. Autorkou je Monika Nikodemová. V příbězích je vždy trochu ponaučení a jednoduchá zápletka. Děti od 5 let by neměly mít problém pochopit všechno, co zvířátka zažívají. Vřele doporučujeme pro vaše čtenářské chvilky s dětmi. Knihu „o moudré velrybě“.

  • vydal albatros.cz a fragment.cz
  • Od 5 let
  • Pro děvčata i chlapce
  • Nenáročné čtení
  • 5 pohádek, 56 stran
  • cena na internetu kolem 160 Kč

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru