Pišlik: Letadlo

5/5 - (1 vote)

O partě lidí stojící za originálním, ryze českým Pišlikem, jsme vám už psali. Doma se nám zabydlel další kousek z této kouzelné dílny a je to taková paráda, že se s vámi prostě musíme o naší radost podělit ještě jednou.

Pišlik letadlo
Dřevěné letadlo

Jednomístné letadlo Pišlík

V jednoduchosti je síla. Ohraná fráze, nicméně u dřevěných hraček platí dvojnásob. Na první pohled je letadlo vyrobené jakoby vlastně ani jinak vymyslet nešlo. Jednoduché linie bez zbytečných dílů a komplikací. Teprve na druhý pohled zjistíte, jak promyšlené vlastně je. V kabině je místo pro jednoho Pišlika. Samozřejmě do něj můžete posadit kteréhokoliv z Pišliků co se u vás už zabydleli. Křídla hračky jsou sklápěcí a letadlo se mnohem lépe uloží do krabice, nebo na poličku. Nenajdete tu ani jeden šroubek, který by mohlo dítě spolknout – dokonce ani ve sklopných křídlech. Trup letadla je z jednoho kusu dřeva.

Hračka nebo dekorace

Bohužel, náš sedmiletý kluk už s dřevěným letadélkem dlouho nevystačí. Mě to ale ani trochu nevadí, protože letadlo s autem od Pišlika vypadá kouzelně ať ho položíte kamkoliv. Z hračky se tak pomalu stává originální kousek dekorace, který se hodí téměř kamkoliv.

Možná se teď sami sebe ptáte, proč jsme tolik nadšení. Jde přece o kus dřeva a hračku, která do dnešní moderní doby příliš nezapadá. Důvodem je radost z poctivě odvedené práce s nápadem, za solidní cenu. Navíc jde o zcela českou a bezpečnou hračku, pro děti jakéhokoliv věku. To přeci úplně stačí.

Prozkoumejte domov Pišliků na www.pislik.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru